Laud вибув зі списку фіналістів Нацвідбору Євробачення-2022. Співака дискваліфіковано

Laud
У вісімці фіналістів Нацвідбору Євробачення заміна.

Оргкомітет Національного відбору Євробачення ухвалив рішення про припинення участі Laud у відборі, оскільки було виявлено, що заявлена ним для участі пісня — Head Under Water — була оприлюднена в 2018 році, що прямо порушує правила Нацвідбору. Таким чином Laud не братиме участі у фіналі 12 лютого. Натомість у фіналі візьме участь Barleben із піснею Hear My Words.

Згідно з пунктом 5.1 правил Нацвідбору на Євробачення, пісня має відповідати таким вимогам:

«не оприлюднювалася, не виходила в реліз та/або не виконувалася публічно (повністю або частково, у тому числі текст окремо від музики чи навпаки), не була доступною для громадськості, наприклад (але не обмежуючись) на онлайн-відеоплатформах, у соціальних мережах або в (напів-)відкритих для загального доступу базах даних, і не була використана в жодних комерційних цілях до 01 вересня 2021 року».

Оргкомітет Нацвідбору провів додаткову перевірку, оскільки було виявлено факт оприлюднення пісні Head Under Water її автором Денієлем Ботінгом на його особистому youtube-каналі в 2018 році.

«Для нас дуже важким було рішення про виключення Laud зі списку фіналістів, оскільки ми дійсно вважаємо його гідним учасником Нацвідбору. Однак правила для всіх однакові, це наша принципова позиція: доступність для участі та рівність умов для всіх виконавців. Тож сьогодні шанс представити Україну перейшов до іншого талановитого виконавця, який також отримав високі оцінки серед оргкомітету — Barleben. Бажаємо успіху!» — зазначив член правління Суспільного і голова оргкомітету Нацвідбору Ярослав Лодигін.

Читайте також

«Батько наш – Бандера»: Вєрка Сердючка в «Дизель Шоу» шокувала неочікуваним репертуаром

«Батько наш – Бандера»: Вєрка Сердючка в «Дизель Шоу» шокувала неочікуваним репертуаром

Аліна Паш отримала премію Євросоюзу Music Moves Europe Awards 2022

Аліна Паш отримала премію Євросоюзу Music Moves Europe Awards 2022

«Опубліковане відео з піснею Laud стало цілковитою несподіванкою, адже ми ретельно перевіряємо і чітко пояснюємо правила всім учасникам. Я дуже вдячний за повідомлення єврофанів, що звернули увагу на це порушення. У часи, коли соціальні мережі отримують не менше впливу, ніж ЗМІ, будь-яке оприлюднення твору стає початком його публічного життя. Правила Національного відбору включають чітке обмеження на будь-яке оприлюднення», — сказав продюсер та керівник компанії «Френдс Про ТВ» Олексій Гончаренко.

Таким чином, список учасників фіналу Національного відбору, що відбудеться 12 лютого, після внесених змін такий:

  1.     Alina Pash - Тіні забутих предків
  2.     Barleben - Hear My Words
  3.     Cloudless - All be alright
  4.     Kalush Orchestra - Stefania
  5.     Michael Soul - Demons
  6.     Our Atlantic - Моя Любов
  7.     Roxolana - Girlzzzz
  8.     Wellboy - Nozzy Bossy

Фінал Національного відбору на Євробачення-2022 відбудеться у форматі телевізійного концерту 12 лютого о 19:00 в прямому ефірі суспільного телеканалу UA: Перший. Ведучими концерту стануть Маша Єфросініна і Тимур Мірошниченко.

Фінал Національного відбору на Євробачення-2022

Фото: Інстаграм Laud, Суспільне мовлення

Тіна Кароль і Юлія Саніна
Попередній матеріал

Тіна Кароль і Юлія Саніна стануть зірковими учасниками шоу «Ігри талантів»

Тіна Кароль
Наступний матеріал

Тіна Кароль розповіла, чому більше 10 років не святкує свій день народження

Новини партнерів