«Буча»: як знімали художній фільм про терор росіян в українських містах

Буча
В Україні завершились зйомки художнього фільму «Буча».

Під час знімального процесу робочі матеріали стрічки були представлені та отримали підтримку на European Film Market Берлінського міжнародного кінофестивалю (Берлінале), кінофестивалі La Biennale di Venezia та Toronto International Film Festival. А у жовтні фільм стане частиною проєкту Art against propaganda з протидії російської пропаганди у Нью-Йорку.

13 вересня минулого року в День міста Буча сценарист та кінопродюсер Олександр Щур та режисер Станіслав Тіунов презентували тизер-трейлер до свого фільму «Буча». Для старту знімального процесу команді знадобилось пів року, щоб фіналізувати домовленості про приватні іноземні інвестиції та завершити сценарій, робота над яким тривала майже рік. Деякий час також зайняв процес отримання дозволів у родичів жертв трагедії та учасників тих подій.

Фільм «Буча» – художня драма, сюжет якої заснований на реальних подіях. Головний герой – іноземець, що вирішив боротися зі злом у країні, яка стала для нього домом.

Зйомки стрічки проходили в Київській області в березні та квітні 2023 року та зайняли 28 знімальних днів, а останні кадри були зафільмовані у серпні цього року на горі Говерла. Наразі триває період постпродакшену, а фільм буде готовий до весни 2024 року.

Зйомки фільму Буча

Головні ролі у фільмі «Буча» зіграли відомий польський актор театру і кіно Цезарій Лукашевич (Cezary Lukaszewicz) та зірка українського кіно В'ячеслав Довженко.

У зйомках команді допомагали Міністерство оборони України, Генеральний штаб ЗСУ, ГУР МО України, Державна прикордонна служба України, Національна поліція України, Київська міська рада, Київська обласна військова адміністрація та найбільша українська кіностудія Film.UA Group.

Сюжет кінострічки заснований на подіях, що відбулися у містах Буча, Ворзель та Гостомель під час російської окупації у лютому-березні 2022 року. Фільм розповість про порятунок місцевих жителів Костянтином Гудаускас – громадянином Казахстану, який отримав притулок в Україні та проживав в Бучі. З початком російського вторгнення, завдяки своєму казахстанському паспорту, він має можливість проїжджати на окуповану російськими військами територію та вивозити мирних жителів. Костянтин не тільки рятує людей, а й на власні очі бачить весь жах війни та окупації.

Читайте також

Хто з зірок, які захищають Україну, ледь не загинув під час боїв

Хто з зірок, які захищають Україну, ледь не загинув під час боїв

Росіяни вбили актора «Ліги сміху» Романа Іваненка

Росіяни вбили актора «Ліги сміху» Романа Іваненка

Над фільмом працювала група з 80 фахівців та знялось понад 120 акторів, серед яких такі відомі імена, як Нікон Федотов, Олександр Печериця, Сергій Стрельніков, Анастасія Нестеренко, Артемій Єгоров, Сергій Смеян, Володимир Захаренков та інші, а також 700 акторів масових сцен.

«У нас є дві головні мети. Перша – це протистояти російській пропаганді у всьому світі,  – розповідає Олександр Щур, автор сценарію та продюсер фільму «Буча». – Кіно – це один з потужних інструментів донесення меседжів світу. Якщо хтось думає, що всі у Європі, США знають достеменно, що у нас відбувалось, і вірять тільки нам, то на жаль, він глибоко помиляється. Росіяни вже зняли і показують пропагандистські стрічки «Азовсталь. Освобождение» та «Свидетель» зі своєю версією подій у Маріуполі та Бучі. Є ймовірність, що світ надивиться російських фільмів та прийме їх наративи. Ми маємо доносити істину!

Наша друга мета – вшанувати пам’ять загиблих. Під час роботи над сценарієм ми зустрічалися з усіма героями або родичами загиблих. І перше, що ми питали – чи не проти вони розповісти свою історію для фільму і чи потрібен такий фільм. І всі вони відповідали: “Так, ми хочемо, щоб про це дізнались у всьому світі”».

Зйомки фільму Буча

Під час роботи над сценарієм команду фільму консультував Олексій Кругляченко – лікар-психіатр і клінічний психолог з 20-річним клінічним досвідом, який пройшов стажування в Мічиганському університеті за темою ПТСР:

«Зараз у нас існує ПТСР у розмірах держави. Одна з ознак – уникнення травмувальних спогадів. Це лікується за допомогою ліків і психотерапії. У психотерапії один із доведених ефективних методів – когнітивно-поведінкова терапія. Наприклад, експозиційна терапія – коли пацієнта поступово зближують із джерелом стресу і травми. Ігрове кіно дає змогу згладити кути і поступово зближувати навіть жертв із самою причиною травми. Тому художній фільм може бути психотерапевтичним для тих, хто все це пережив».

Режисер стрічки «Буча» Станіслав Тіунов: «Повітряна тривога під час зйомок у центрі Києва, 4 години граду і блискавок на Говерлі, 20 знімальних годин під дощем та багато іншого, ні на секунду не похитнули жодного учасника нашої команди. Всі виклалися на максимум і були заряджені на результат. Дякую кожному, це велика честь».

Паралельно зі зйомками протягом останнього року фільм був представлений на найвпливовіших світових кіномайданчиках – на спеціальному івенті, присвяченому фільму, European Film Market Берлінського міжнародного кінофестивалю (Берлінале) в лютому цього року, а також у Нью-Йорку та Бостоні в рамках окремих показів. На початку вересня робочі матеріали фільму були представлені на 80-му Ювілейному Міжнародному Кінофестивалі у Венеції La Biennale di Venezia та Toronto International Film Festival. Продюсера фільму запросили надати інтерв’ю для радіо канадської медіакорпорації CBC News у 8 різних містах.

Читайте також

Наталка Денисенко обурилась, що в Туреччині український борщ назвали російським супом

Наталка Денисенко обурилась, що в Туреччині український борщ назвали російським супом

Іванна Онуфрійчук: «Швейцарці дуже мало знають про українців»

Іванна Онуфрійчук: «Швейцарці дуже мало знають про українців»

Фото: пресслужба

MamaRika
Попередній матеріал

Зворушливо! MamaRika розповіла про особливі ритуали з коханим

Інеса Кравченко
Наступний матеріал

Інтерв’ю з власницею видавництва «Колесо життя» Інесою Кравченко про всі її всесвіти

Новини партнерів