Чому рашисти нас бомблять: як Олександр Педан відповів 6-річному сину на складне питання

Педан з сином
Телеведучий Олександр Педан порадив, як говорити з дітьми про війну.

Батько двох дітей, 6-річного Маріка та 17-річної Лери, ведучий проєкту Нового каналу Improv Live Show та громадський діяч Олександр Педан – справжній друг для своїх сина і доньки. Для Валерії ще й напарник – співведучий освітнього тревел-проєкту «УніверCheck». Війна вдарила по кожному, і по дітях зокрема. Тож Олександр вирішив розказати про власний досвід спілкування з дітками на складну та актуальну тему.

«Що довше триває вторгнення, то більше необхідно пояснювати та розповідати про це нашим дітям, – каже Педан. – У перші дні ми боялися говорити при синові, що почалася війна, щоб він не боявся. Буквально через кілька днів їхали розбитою дорогою, а Марік із заднього сидіння запитав, чому така погана дорога, чи її розбомбили білоруси? Тоді зрозумів, що діти знають і чують значно більше, ніж ми собі думаємо».

Читайте також

З голлівудським розмахом: топ-6 українських фільмів від Олександра Педана

З голлівудським розмахом: топ-6 українських фільмів від Олександра Педана

Олександр Педан розповів, на скільки часу йому вистачить грошей: «Я живу на свої заощадження»

Олександр Педан розповів, на скільки часу йому вистачить грошей: «Я живу на свої заощадження»

Зірковий татусь переконаний, що з дітьми обов’язково потрібно говорити про війну, бо вони все розуміють і мають знати реальні факти від дорослих.

«Відтоді ми почали обговорювати з Маріком, що є ворог, який наступає, а ми обороняємося та захищаємо територію. Це наша вільна Україна, а вороги посягають на суверенність Батьківщини, – говорить Олександр. – Єдине, на що ніколи не міг відповісти, це запитання: «Чому вони це роблять? Чому рашисти нас бомблять?» Казав, що, може, заздрять, хочуть захопити територію, вони нелюди. Але точної відповіді я так, на жаль, і не сформулював. Пояснити шестирічці весь бекграунд їхньої пропаганди, алогічної навіть для дорослих, взагалі неможливо».

Педан з сином

Зараз Олександр Педан вирушив у тур Україною з новим проектом «НеЛекції», де спілкується з дітками з різних міст про війну й не тільки.

«Побачив у поїздках, що діти готові морально навіть більше, ніж деякі дорослі. Молодь чітко знає, хто ворог. Розуміє, що їм треба вчитися заради того, аби не бути такими, як росіяни, не вірити пропаганді, – ділиться спостереженнями ведучий. – Але пам'ятайте, що діти дуже емпатичні. Вони відчувають страхи. Якщо замовчуєте й боїтеся навіть собі проговорити, що відбувається, то вони можуть все це відчувати. Тому інколи треба розмовляти і з собою, і так само з дітками. Пряма й відверта розмова може заспокоїти і малих, і вас. Найголовніше, коли говорите з дітками на цю тему, дайте їм змогу теж висловити свої почуття. Молодь дуже за все переймається. Вкрай важливо, щоб вони не тримали страхи всередині, щоб це не призвело до негативних наслідків. Пам’ятайте: на відвертість завжди відповідають відвертістю. Тож не відкладайте це на потім, адже стрес переживаєте не лише ви, а й діти теж».

Читайте також

«Думаю, що Притула 100% піде в політику»: Олександр Педан згадав, що Притула робив у 2014 році

«Думаю, що Притула 100% піде в політику»: Олександр Педан згадав, що Притула робив у 2014 році

Олександр Педан поділився думками про те, чи «помре» телебачення

Олександр Педан поділився думками про те, чи «помре» телебачення

Фото: пресслужба

Ярослав Гаркавко загинув
Попередній матеріал

Учасник «Ліги сміху» Ярослав Гаркавко загинув на війні з рф

Maruv
Наступний матеріал

Чекала на «русский мир»: Анатолій Анатоліч висловився про позицію Maruv

Новини партнерів