Відомо, в якому місті відбудеться Євробачення-2023

Євробачення-2023
67-й Пісенний конкурс Євробачення у травні 2023 року прийматиме Ліверпуль. Про це повідомляє Суспільне Мовлення.

Конкурс відбудеться у Великій Британії після перемоги Kalush Orchestra в Турині, через те, що захід не можна провести в країні-переможниці з міркувань безпеки.

Гранд-фінал пісенного конкурсу Євробачення-2023 відбудеться на арені Liverpool біля річки Мерсі в суботу, 13 травня, а півфінали пройдуть 9 й 11 травня. 

BBC спільно з Європейською мовною спілкою організують захід наступного року за консультації із Суспільним Мовленням. Ліверпуль було обрано після ретельного конкурсного відбору.

Одночасно з оголошенням міста-господаря ЄМС оприлюднила офіційний логотип 67-го Пісенного конкурсу Євробачення, який містить український прапор у серці. Логотип символізує, що попри те, що конкурс проходитиме у Великій Британії, він проводитиметься від імені України, переможниці цьогорічного Євробачення.

Євробачення-2023

Виконавчий директор Пісенного конкурсу Євробачення Мартін Остердаль привітав цей вибір: «Ліверпуль — це ідеальне місце для проведення 67-го Пісенного конкурсу Євробачення від імені України. Це місто є синонімом музики та перевершує всі вимоги до проведення світової події такого масштабу. Ми дуже вражені запалом, який показало місто щодо проведення конкурсу, та їхніми комплексними ідеями, як поставити на чільне місце минулорічного переможця, Україну, коли в травні наступного року сюди приїдуть тисячі прихильників».   

«Вітаю Ліверпуль. Він стане прекрасним господарем для Пісенного конкурсу Євробачення-2023. Ліверпуль — таке захопливе, щире та яскраве місто. Це беззаперечна столиця попмузики, що відзначає 65-у річницю братання з українським містом Одеса. Я впевнений, що ліверпульці зустрінуть Європу та весь світ з відкритими обіймами, і у партнерстві ми створимо щось дійсно особливе», — зазначив генеральний директор BBC Тім Деві.

«Символічно, що Пісенний конкурс Євробачення-2023 відбудеться в  Ліверпулі — місті-побратимі нашої Одеси. До організації конкурсу такого рівня є надскладні вимоги. Я впевнений, що місто, визнане столицею попмузики, найкраще з ними впорається та подарує музичне свято, від якого будуть у захваті як команди учасників, так і шанувальники Євробачення», — зазначив голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький.

«Я вітаю рішення BBC, і ми тепер точно знаємо, де проводитиметься Євробачення-2023 на честь України. Я впевнений, що місто Ліверпуль гідно проведе цей складний з погляду підготовки та реалізації конкурс і відобразить традиції й особливості нашої країни. Британія — наш близький друг, тепер британське місто Ліверпуль стане для нас ще одним символом нашої дружби», — зазначив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, у серпні було оголошено, що 7 міст увійшли до короткого списку кандидатів на проведення Євробачення. Після детальної оцінки за відповідністю до вимог конкурсу список із семи міст скоротили до двох — Ліверпуль та Глазго.

Ліверпуль, який через 50 років після того, як «Бітлз» вибухнули на світовій арені, допоміг прославитися багатьом артистам. Ліверпуль названий музичним містом ЮНЕСКО завдяки своєму внеску у світ попмузики. Зокрема такими відомими виконавцями, як Frankie Goes To Hollywood, Gerry and the Pacemakers, Space, Mel C, Atomic Kitten, а також друге місце на Пісенному конкурсі Євробачення-1993 — співачка Sonia.

Суспільне Мовлення до 15 жовтня приймає заявки на участь у Національному відборі на Пісенний конкурс Євробачення. Фінал Національного відбору на Євробачення-2023 відбудеться у грудні в Києві. Євробачення-2023 відбудеться у травні наступного року у Великій Британії та пройде від імені цьогорічного мовника-переможця — української телерадіокомпанії Суспільне Мовлення.

Читайте також

Нацвідбір на Євробачення-2023: жодних пісень російською мовою, нові правила і журі

Нацвідбір на Євробачення-2023: жодних пісень російською мовою, нові правила і журі

Заінтригували: Kalush Orchestra шукає нових вокалістів. І до чого тут Євробачення

Заінтригували: Kalush Orchestra шукає нових вокалістів. І до чого тут Євробачення

Джерело: Суспільне Мовлення

Олена-Крістіна Лебідь
Попередній матеріал

Шахрайство під час побачення: Олена-Крістіна Лебідь розповіла про нову небезпечну аферу

Міша Крупін
Наступний матеріал

Палає: Міша Крупін заспівав пісню про Кримський міст, яку написав за 15 хвилин

Новини партнерів