Нацвідбір на Євробачення-2023: жодних пісень російською мовою, нові правила і журі

Євробачення 2023
Суспільне Мовлення розпочинає приймання заявок на участь у Національному відборі на конкурс Євробачення-2023.

Кінцевий термін подачі заявок — 15 жовтня 2022 року. Заявки на участь у Нацвідборі приймаються через форму на сайті eurovision.ua.

Це вперше процес підготовки до конкурсу стартує влітку, і вже в грудні стане відомо, хто представить Україну на сцені Євробачення-2023 у Великій Британії.

Період підготовки — не єдине, що змінилося, нижче розповідаємо про нововведення й нагадуємо базові вимоги до учасників і конкурсної пісні.

Офіційним музичним продюсером Нацвідбору на Євробачення-2023 стане музикант Дмитро Шуров (Pianoбой).

«Як музикант, що постійно працює, я добре розумію, наскільки потужною зброєю є музика під час війни. Музика підіймає з емоційного дна, дає надію, заряджає, лікує. Україні є що дати світові, ми нація вільних людей, які хочуть створювати, а не руйнувати, і дуже важливо, щоб нова українська музика народжувалась і потрапляла до людей. Я радий можливості працювати музичним продюсером цьогорічного відбору. Я хочу, щоб Європа почула і побачила сучасного українського музиканта, який є частиною світового музичного контексту. Артиста, який саме завдяки його музиці, його унікальності, таланту та харизмі, зможе бути своїм на будь-якому світовому фестивалі або концертному майданчику. Музиканта, який буде звучати у навушниках та плейлистах людей по всьому світу. Я знаю, що такі люди в нас є, і, хоча зараз творити дуже важко, я запрошую і закликаю музикантів усіх стилів та жанрів терміново братись за улюблений інструмент і долучатись до відбору. Приймання заявок триватиме до 15 жовтня, тож у вас є майже два місяці, щоб створити свою переможну пісню, яка дихає новою Україною, пісню, яка зачепить і надихне світ», — розповів Дмитро Шуров.

Дмитро Шуров

Склад і журі фіналу Нацвідбору, і національного журі для міжнародного конкурсу Євробачення визначатимуть українці. Цього року Суспільний Мовник планує провести онлайн-голосування за тих, хто даватиме професійну оцінку виступам учасників.

  • Як і в попередні роки, до участі у Євробаченні допускаються сольні виконавці або гурти, які вже існують чи створені спеціально для участі в Нацвідборі.
  • Вік виконавців — від 16 років.
  • Кількість учасників колективу — до 6 осіб.
  • Хронометраж пісні — до 3 хвилин.
  • Мова пісні — будь-яка, крім мови держави-агресора.
  • Виконання пісні відбуватиметься наживо. Фонограма може містити записаний беквокал, але ніколи — основний вокал або інший вокал, що допомагатиме оригінальному голосу учасника.
  • Особиста участь у прослуховуванні учасників лонглиста є обов’язковою.

Фінал Національного відбору на Євробачення-2023 відбудеться у грудні в Києві. Переможця оголосять під час трансляції фіналу у прямому ефірі телеканалів Суспільного та на діджитал-платформах Суспільного. Далі переможець Нацвідбору має укласти договір із Суспільним про участь у конкурсі Євробачення.

Попри перемогу українського гурту Kalush Orchestra на Євробаченні-2022, наступний конкурс відбудеться не в Україні. Рішення перенести проведення конкурсу до Великої Британії з міркувань безпеки прийняла Європейська мовна спілка (ЄМС). На її запрошення британський суспільний мовник BBC стане організатором Євробачення-2023 на честь і підтримку України. Представник України автоматично потрапить до фіналу майбутнього конкурсу.

Читайте також

Остаточно: Євробачення-2023 відбудеться у Великій Британії

Остаточно: Євробачення-2023 відбудеться у Великій Британії

Відомо, чи візьме Україна участь у Дитячому Євробаченні-2022

Відомо, чи візьме Україна участь у Дитячому Євробаченні-2022

Джерело: Суспільне Мовлення

Анна Саліванчук і її чоловік Олександр
Попередній матеріал

Анна Саліванчук розповіла про романтичний подарунок чоловіка на 37-річчя

Настя Каменських
Наступний матеріал

Без Потапа: Настя Каменських повернулась в Україну і розповіла, що вдома змусило її розплакатись

Новини партнерів