Маша Єфросініна, Раміна Есхакзай, Марина Боржемська у соціальному проєкті #НеЗдається

Маша Єфросініна
Увійди в новий рік без домашнього насильства. Напередодні свят українські зірки взяли участь у соціальному проєкті на одну з найактуальніших тем сьогодення.

Зірки українського шоу-бізнесу долучилися до проєкту, що в передноворічний період озвучує важливе бажання — залишити проблему насильства в минулому. Кампанію із протидії домашньому насильству #НеЗдається запустили StarLight Media та Інститут когнітивного моделювання (ІКМ) за підтримки Товариства Червоного Хреста України.

Приблизно 2 мільйони людей в Україні страждають від домашнього насильства. Системна проблема щорічно набирає нових масштабів у період новорічних свят — саме на ці дні припадає рекордна кількість звернень від постраждалих. Кампанія #НеЗдається об’єднала 10 роликів, у яких ведучі читають реальні історії постраждалих від домашнього насильства, закликають почати новий рік з нової, світлої сторінки та звернутися по допомогу. 

Історії було розміщено людьми на анонімній платформі «Мені здається». Амбасадоркою проєкту боротьби з домашнім насильством є Маша Єфросініна — телеведуча, Почесний Посол Фонду ООН в галузі народонаселення. 

«Новорічні свята — це момент мрій, загадування бажань та надій на позитивні зміни. Саме час для мільйонів українців розпочати світлу сторінку життя — без насильства, — каже Маша Єфросініна. — За 9 місяців роботи нашої платформи «Мені здається» надійшло майже 500 анонімних історій. Довгих, відвертих, надзвичайно складних, від яких іноді мороз по шкірі. Ми з іншими учасниками спецпроєкту зачитали лише кілька з них. Підтримати потерпілих, показати, що вони не одні у своїй проблемі, нагадати, куди вони можуть звернутися по допомогу — саме таку мету ми ставили перед собою в цій кампанії». 

Читайте также

Избил и спустил с лестницы: 7 знаменитостей, которые пострадали от домашнего насилия

Избил и спустил с лестницы: 7 знаменитостей, которые пострадали от домашнего насилия

Ирма Витовская — об отказе от ролей, политических взглядах и жестком воспитании сына

Ирма Витовская — об отказе от ролей, политических взглядах и жестком воспитании сына

Обличчями та важливими голосами кампанії стали телеведучі: Надія Матвєєва, Наталія Єжова, Павло Костіцин, Сергій Костира, Юлія Зорій, Марина Боржемська, Яна Брензей та журналістка і блогерка Раміна Есхакзай. 

Марина Боржемська

Марина Боржемська

Раміна Есхакзай

Раміна Есхакзай

Раміна Есхакзай

Павло Костіцин

За майже рік роботи просвітницької кампанії «Мені здається» було запущено анонімний щоденник It seems, сервіс безкоштовної психологічної допомоги на платформі «Розкажи мені», вайбер-канал Stop Abuse Ukraine та розповсюджено інформаційні плакати по Україні. 

«Ми бачимо помітні результати системної роботи — потерпілі стали менше боятися та починають більше звертатися по допомогу. Це важкий шлях, але він був би ще важчим, якби не надійні партнери та небайдужість інфлюенсерів. Велика повага до зірок, які спрямовують свою популярність на привернення уваги суспільства до болючої проблеми. Цим відеопроєктом ми хочемо достукатися до постраждалих та допомогти їм зрушити з місця вирішення цієї проблеми, перегорнути цю сторінку та в новому році дійсно почати нове життя», — підкреслює Віктор Березенко, засновник ІКМ.

Зйомки відбулися в останній день світової акції «16 днів активізму проти гендерного насильства», в Міжнародний день прав людини (10 грудня). Це символічний прояв ключової думки — протидія домашньому насильству потребує системної роботи та регулярного залучення всіх небайдужих сторін.

 

Усі ролики будуть опубліковані протягом двох тижнів напередодні свята Нового року. 

ЯКЩО ВИ СТРАЖДАЄТЕ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА ТА ПОТРЕБУЄТЕ ДОПОМОГИ:

  • tellme.com.ua — онлайн-платформа, де можна отримати три безкоштовні консультації психолога.
  • itseems.com.ua — онлайн-платформа, де можна анонімно розповісти свою історію насильства.
  • 102 — Національна поліція України.
  • 15 47 — безкоштовна цілодобова гаряча лінія для жертв домашнього насильства.
  • 116 123 (з мобільного) та 0 800 500 335 (зі стаціонарного) — безкоштовна національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, «Ла Страда-Україна».
  • 116 111 (з мобільного) та 0 800 500 225 (зі стаціонарного) — національна дитяча гаряча лінія, «Ла Страда-Україна».
  • 0 800 213 103 — цілодобова гаряча лінія безоплатної правової допомоги

Читайте также

Не молчи: Avon запускает инициативу в помощь женщинам, пострадавшим от домашнего насилия

Не молчи: Avon запускает инициативу в помощь женщинам, пострадавшим от домашнего насилия

Уставший, но счастливый: Никита Добрынин поделился домашним снимком с новорожденным сыном

Уставший, но счастливый: Никита Добрынин поделился домашним снимком с новорожденным сыном

Фото: прес-служба

Diana Gloster
Предыдущий материал

Diana Gloster, Tayanna, Jerry Heil, Миша Романова, DJ Nana подарят детям сказку на Новый год

Мавка. Лесная песня
Следующий материал

Юлия Санина, Елена Кравец, Dzidzio и Артем Пивоваров озвучили героев анимации «Мавка. Лесная песня»

Новости партнеров