Роберт Дауні Молодший

Роберт Дауні Молодший
Повне ім'я:
Роберт Дауні Молодший
Дата народження:
4 апр 1965 року
Місце народження:
Нью-Йорк, США
Професії:
Актор, продюсер та музикант
Найкращі роботи:
Фільми "Солдати невдачі", "Залізна людина", "Залізна людина 2", "Месники", "Залізна людина 3", "Месники: Ера Альтрона", "Шерлок Холмс", "Шерлок Холмс: Гра тіней"
Соцмережі зірок:

Дворазовий номінант на премію «Оскар», дворазовий лауреат «Золотого глобуса» та володар BAFTA, актор Роберт Дауні народився у родині відомого режисера Роберта Дауні-старшого та актриси Елсі Форд. Свої перші ролі майбутня зірка Голлівуду зіграла у проектах батька, вперше знявшись у кіно у віці п'яти років. Дебютна роль Роберта в кінокомедії Джеймса Тобека «Спеціаліст зі знімання» була досить успішною та користувалася популярністю у глядачів. Далі, в 1987 році Дауні отримав провідну роль у комедії Джеймса Тобека «Спеціаліст зі знімання».

Після участі у фільмі «Менше, ніж нуль», актор зіграв свого кумира, легендарного коміка Чарлі Чапліна в однойменній картині Річарда Аттенбро «Чаплін». Варто зазначити, що на початку кар'єри Дауні називали одним із найперспективніших акторів молодого покоління. Світовий успіх приходить до Роберта Дауні-молодшого після головної ролі в серії фільмів "Залізна людина", перша частина якого вийшла на екрани в 2008 році. У цей період актора буквально закидають пропозиціями про роботу. Разом із Джудом Лоу, Роберт Дауні знімається у фільмах Гая Річії «Шерлок Холмс» та «Шерлок Холмс: Гра тіней», які також стали одними з найуспішніших в акторській кар'єрі Роберта.

Дауні любить і вміє грати на ударних, гітарі та фортепіано; протягом кількох років займався танцями. Незважаючи на те, що Роберт курить, він є прихильником здорового способу життя: актор регулярно займається йогою, а також відвідує тренажерну залу. Тіло актора прикрашають кілька татуювань: ім'я сина «Indio» на правому плечі, а також назва популярної американської пісні «SUSIE Q» на лівому. Лодочка Роберта прикрашена татуюванням, що означає його справжнє прізвище - «Elias». Роберт Дауні-молодший негативно ставиться до папараці. На його думку, це найогидніша професія у світі.

Сім років актор зустрічався із Сарою Джесікою Паркер, розставання з якою сталося 1991 року. Перший шлюб Роберта зі співачкою та моделлю Деборою Фалконер розпався через те, що актор почав вживати наркотики. 1993 року у пари народився син Індіо. На даному життєвому етапі Дауні полягає у відносинах із продюсером Сьюзан Левін, з якою поєднував себе узами шлюбу в 2005 році. Пара виховує сина Екстона Еліаса. 4 листопада 2014 року у пари народилася дочка Ейврі Роель.

Новини партнерів