Співачка alyona alyona вийшла на Марш Матерів у Чехії

alyona alyona
У Міжнародний день дітей українські жінки-біженки знову вийшли на Марш Матерів одночасно у 8 європейських містах.

Сотні українок прошлись мирною ходою вулицями та головними площами Риму, Амстердама, Парижа, Мюнхена, Абердіна, Глазго та Лондона. До мирної ходи у місті Брно (Чехія) приєдналася відома українська співачка alyona alyona.

Російськими загарбниками вбито понад 260 українських дітей, а також 463 зазнали поранень. Ще 3 мільйони маленьких українців переміщені в Україні, 2,2 мільйони є біженцями, а 238 329 дітей насильно депортовані до росії.

Вже три місяці поспіль рух Марш Матерів обʼєднує тисячі українських жінок, що з дітьми вимушені були тікати від жахів війни. Щотижня по всьому світу активістки розказують особисто та через світові ЗМІ про звірства агресора, про страждання та смерті українських дітей, щоб тема війни не сходила зі світового порядку денного та перших шпальт, щоб не згасав вогонь підтримки України.

Марш Матерів

Цими вихідними вперше Марш Матерів пройшов у місті Брно, в Чехії. До руху приєднались представники місцевої влади – мерка міста JUDr. Markéta Vaňkova розказала, що розуміє страх матері за свою дитину та запевнила у підтримці. З офіційною промовою та словами підтримки також виступив проректор Університету Менделя пан Сватоплук Калоунек, він заявив, що особисто вважає війну страшним злом, наголосивши на необхідності підтримки України. Підтримати українських жінок завітала консулка України у Брно пані Анна Прошко та відома українська співачка alyona alyona, яка заспівала з учасницями Маршу “Ой у лузі червона калина” і пройшла ходою центром міста.

Марш Матерів у Брно

До речі, alyona alyona вже вдруге приєднується до руху Марш Матерів. 19 травня вона відвідала марш в Німеччині, долучившись до вишиванкової ходи.

alyona alyona під час маршу в Берліні

alyona alyona під час маршу в Берліні

“Для мене була велика честь бути поруч із жінками, які забрали своїх дітей від обстрілів і працюють на фронті, де вони мають дарувати їм щасливе дитинство і навчати їх правильних цінностей на майбутнє життя. Ми співали разом українські пісні, від яких постійно були мурашки по тілі, прохожі просто зупинялися і фотографували нас, знімали нас на відео і підспівували разом з нами. Цей мирний марш ще раз підтверджує те, що українці зараз єдині, як ніколи. Було дуже приємно, що на марш завітала меркиня міста Брно, щоб висловити слова підтримки та співчуття українським сімʼям і ще раз протягнути руку допомоги для всіх, хто її потребує”, – поділилася враженнями співачка.

Читайте також

Марш українських матерів пройшов великими містами світу: Нью-Йорк, Белін, Мілан, Варшава

Марш українських матерів пройшов великими містами світу: Нью-Йорк, Белін, Мілан, Варшава

Містами Європи та Америки прокотилася нова хвиля Маршів матерів

Містами Європи та Америки прокотилася нова хвиля Маршів матерів

На площі Piazza Garibaldi у Римі дівчата з руху Марш Матерів представили перфоманс для місцевих жителів та туристів – мовчазну живу інсталяцію у вигляді закривавлених привидів жінок і дітей  в пам’ять про постраждалих, зґвалтованих та померлих дітей України. До руху також приєдналися співробітники Посольства України в Італії.

Марш Матерів у Римі

Марш Матерів в Амстердамі відбувся на Музейній площі біля меморіалу Women of Ravensbrück, що вшановує памʼять понад 90000 жінок та дітей, більшість з яких за 6 років загинуло від голоду, медичних експериментів та у газових камерах. Учасницями Маршу Матерів також була зроблена жива інсталяція у пам’ять про загиблих у війні з росією українських дітей. Метою акції стало вшанування пам’яті, привернення уваги європейців до нашого спільного горя. Також були оформлені стенди з інформацією щодо постраждалих дітей в Україні, короткими уривками з воєнних дитячих щоденників.

Амстердам

Марш Матерів у Лондоні вже вкотре проходить у партнерстві з Support Ukraine Coordination Hub, що вже 8 років, майже з перших днів вторгнення росії в Україну, організовує в столиці Великої Британії потужний суспільний рух. Так, 24 травня до маршу в Лондоні долучилася співачка Тіна Кароль.

Тіна Кароль на марші матерів у Лондоні

“Найвразливіше серце на світі – це материнське серце, яке сьогодні плаче щодня за усіма дітьми, бо чужих дітей не буває”, – сказала Тіна у своїй промові на марші. Рух зібрав тисячі українців, а на наступний день після заходу Борис Джонсон написав листа дітям України.

Лондон

Мюнхен

Фото: пресслужба

Біллі Айліш
Попередній матеріал

Біллі Айліш поцілувала український прапор, який їй передала Jerry Heil

Вероніка Дідусенко
Наступний матеріал

Міс Україна Вероніка Дідусенко виступили на підтримку України під час LA Hollywood Pride Parade

Новини партнерів