Марш українських матерів пройшов великими містами світу: Нью-Йорк, Белін, Мілан, Варшава

марш українських матерів
18, 19 та 20 березня тисячі українських жінок з дітьми, що були змушені тікати від війни в Україні, вийшли на Марш українських матерів у багатьох європейських та американських містах.

Мета ходи – привернути увагу світу до жахливих дитячих трагедій в Україні, спричинених російською агресією. Матері вийшли розповісти про страждання та смерті українських дітей, військові злочини росії та вкотре попросити закрити небо над Україною.

марш українських матерів

Марш українських матерів із закликом Save children of Ukraine відбувся у Варшаві, Берліні, Нью-Йорку, Мілані, Відні, Мюнхені, Атланті, Ларнаці, Пафосі та Лімасолі. Жінки вийшли на головні площі міст з плакатами, фотографіями зруйнованих українських міст та ляльками у закривавлених простирадлах, що символізують вбитих російськими військовими українських дітей. Марші українських матерів будуть проводитися й надалі.

«До трагедії в Україні почали звикати світова спільнота, світові ЗМІ та політики – люди, які приймають рішення, – розповіла ініціатор Маршу матерів українська акторка Даша Малахова.  – Зараз дуже важливо, щоб тема війни в Україні не сходила зі світового порядку денного. Їм треба нагадати, що це все може відбутися і в їхніх містах і наблизити реальність, яку важко передати через екрани. Не можна допустити згасання уваги світової спільноти до війни в Україні. Важливо на цьому етапі робити все можливе, щоб звернути увагу на те, що відбувається в Україні – численні воєнні злочини та злочини проти людства – про це треба говорити відверто на весь світ».

марш українських матерів

За 26 днів війни тільки за офіційними даними загинуло 115 дітей, більше 148 отримали поранення у результаті обстрілів з боку збройних сил Російської Федерації. Більше 1 мільйона дітей були вимушені евакуюватися. За даними ЮНІСЕФ, щосекунди одна українська дитина стає біженцем. 

«Я не розумію, чому повинні страждати чи вмирати наші діти. Шестирічна дівчинка, наприклад, померла від зневоднення під завалами у блокадному Маріуполі. Через відключення світла, води, газу малюки живуть у холодних підвалах без змоги приготувати їжу. Російські бойовики блокують гуманітарну допомогу. Дітей та жінок розстрілюють під час евакуації в авто з написом «Діти», пішки під час офіційно оголошеного зеленого коридору. Помирають ненароджені діти та вагітні від куль російської армії. Таких жахливих історій десятки щодня. Багато українських дітей, на жаль, вже не можуть кричати. Тепер час кричати нам – лікарям та їхнім матерям. Зупиніть вбивство дітей!», – розповідає Володимир Жовнір, генеральний директор «Охматдит».

Читайте також

MONATIK, Юлія Саніна та десятки зірок взяли участь у концерті для медиків України

MONATIK, Юлія Саніна та десятки зірок взяли участь у концерті для медиків України

марш українських матерів

Чужих дітей не буває. Вбитий малюк в Україні означає те саме, що вбита дитина в Польщі, Італії, Франції чи будь-якій країні Європи. Діти України потребують захисту! Тому Марші матерів будуть відбуватися щотижня, а їх географія буде розширюватись. З актуальний розкладом можна ознайомитись на сайті.

Організатори запрошують приєднатися усіх небайдужих українок, що проживають або вимушено знаходяться за кордоном, закликають закрити небо та наголосити: воєнні злочини Росії – це злочини проти людства, порушення міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій щодо звичаїв та правил ведення війни. Це тероризм та злочини проти людяності.

марш українських матерів

марш українських матерів

марш українських матерів

марш українських матерів

марш українських матерів

марш українських матерів

марш українських матерів

марш українських матерів

Фото: Sky News, Daria Myronets, соцмережі

Тіна Кароль
Попередній матеріал

У білій сукні з плямою крові: Тіна Кароль у Польщі зібрала понад 42 мільйони гривень для України

Тіна Кароль
Наступний матеріал

Тіна Кароль зібрала в Ізраїлі 2 мільйони гривень для допомоги лікарні у Дніпрі

Новини партнерів