Мерилін Монро

Мерилін Монро
Повне ім'я:
Мерилін Монро
Дата народження:
1 июн 1926 року
Місце народження:
Лос-Анджелес, Каліфорнія, США
Професії:
Кіноакторка, співачка
Найкращі роботи:
«Хористки», «Асфальтові джунглі», «Джентльмени віддають перевагу блондинкам», «Дехто любить гаряче (У джазі тільки дівчата)»

Світова легенда, загальновизнаний еталон жіночої краси, білява актриса, яка не тільки звела з розуму багатьох чоловіків, а й стала кумиром для мільйонів жінок по всьому світу. Норма Джин Мортенсон вперше вийшла заміж у 16-річному віці за Джима Догерті, покинула навчання у школі та почала працювати на авіаційному заводі. Наприкінці 1944 року на завод приїхав фотограф Девід Коновер, який запропонував Нормі бути його моделлю та позувати за п'ять доларів на годину. Дівчина погодилася. Невдовзі Норма кинула роботу на заводі і розлучилася з чоловіком, щоб серйозно зайнятися модельною кар'єрою.

У 1946 році Норма Джин була запрошена як статистка на кіностудію «20th Century Fox», але в результаті її робочим місцем став знімальний майданчик. Акторка бере собі псевдонім «Мерілін Монро» і грає роль у своєму першому фільмі «Хористка», в якому також виконала кілька пісень.

Серед найбільш відомих картин за участю Монро варто відзначити «Як вийти заміж за мільйонера», «У джазі тільки дівчата», «Джентельмени воліють блондинок». У березні 1954 року Мерілін отримала нагороду «Найпопулярніша актриса», а в 1960 на Голлівудській «Алеї слави» з'явилася її іменна зірка.

За словами відомої джазової виконавиці Елли Фіцджеральд, Мерілін Монро відіграла ключову роль у становленні та майбутньому успіху співачки: «Я по-справжньому зобов'язана Мерилін Монро», - неодноразово говорила темношкіра артистка.

Актриса була одружена з драматургом Артуром Міллером, після розлучення з яким почався її роман із бейсболістом Джо Ді Маджо. Новий чоловік шалено ревнував Мерилін і часто піднімав на неї руку, згодом актриса подала на розлучення. Незважаючи на такі кричущі факти, Ді Маджіо до кінця свого життя любив Монро, підтримував її морально та фінансово, а також був єдиним із коханих артистки, хто прийшов на її похорон.

Ходили чутки, що у відомої актриси був роман із політиком Джоном Кеннеді, який згодом став президентом США, а також з його братом Робертом.

У ніч із 4 на 5 серпня 1962 року актриса була знайдена мертвою у власному будинку. Як показала експертиза, причиною смерті стало гостре отруєння барбітуратами, пероральне передозування. Багато хто вважає, що Мерилін Монро покінчила життя самогубством.

Новини партнерів