Анна Олексенко

Анна Олексенко
Повне ім'я:
Анна Олексенко
Дата народження:
6 мар 1984 року
Місце народження:
Севастополь, Україна
Професії:
Ключовий акціонер групи компаній Olkom
Найкращі роботи:
Керівництво компанією Olkom
Соцмережі зірок:
Вся Україна знайома із продукцією компанії Olkom. Однак не всім відомо, що на чолі серйозного підприємства стоїть молода висококваліфікована бізнес-вумен Ганна Олексенко, яка підняла виробництво на новий рівень. Окрім успіху в кар'єрі, дівчина також щаслива мама та дружина, яка пройшла важкий шлях до становлення на чолі відомої компанії.
 
Дитинство
 
Анна народилася 6 березня 1984 року на узбережжі Чорного моря у Севастополі. Батько дівчини Олег Іванович Олексенко закінчував Севастопольський приладобудівний інститут і для забезпечення молодої сім'ї підробляв на трьох роботах: листоношкою, вантажником і будівельником. Мати Ганни – Людмила Олексенко – разом із чоловіком закінчила Севастопольський приладобудівний інститут і до 1991 року вони разом працювали на Мелітопольському заводі тракторних гідроагрегатів.
 
Поки Олег Іванович як талановитий програміст писав програми для обладнання, набирався досвіду, будував кар'єру на різних підприємствах і згодом створив у 1999 році ТМ «Олком», Ганна навчалася у школі та за порадою батька вступила до університету у Києві на спеціальність «економіка підприємства». Дівчина стала магістром "адміністративного менеджменту".
 
Анна Олексенко в лавандовом поле
Початок кар'єри
 
Після смерті батька 19 липня 2002 року Анна Олексенко розпочала кар'єру у ТМ «Олком» аналітиком у відділі продажів, а згодом перейшла до відділу маркетингу. На той момент у компанії дівчині не належало жодної акції – виробництвом керували сестра тата та її чоловік. 2009 року Ганна пішла з компанії через розбіжності у питанні ведення бізнесу. Через час дядько з тіткою віддали один із заводів у Мелітополі, бо вважали його непрофільним активом, і закрили спортивний клуб «Олком», заснований Олегом Олексенком у 1991 році для професійних команд та талановитих дітей.
 
Новий етап у кар'єрі
 
Новий етап кар'єри Анни розпочався у 2013 році, коли тітка попросила допомоги у здачі в оренду бізнес-центру. Однак на цьому обов'язки не закінчилися, і дівчина почала займатись усіма сферами бізнесу. У 2015 році ситуація у компанії змінилася. Тітка з дядьком вирішили розлучитися та розділити бізнес, а згодом тітка поїхала, залишивши племінницю керувати підприємством.
Анна Олексенко на заводе "Олком"
Відродження компанії
 
Завдяки завзятості та професіоналізму Анни з 2015 року завод повернувся до колишньої популярності. Спочатку дівчина зайнялася оновленням та модернізацією компанії, співробітників та обладнання. Ганна закрила всі корпоративні судові справи у сумі 90 млн. За два роки на чолі компанії Анна створила експортний відділ, відділ В2В та HoReCa. Згодом разом із новою командою професіоналів повернула обсяги продажів і збільшила їх майже вдвічі. Збільшила склад із готовою продукцією та потужності в 2 рази. Пройшла міжнародну сертифікацію FSSC.
"Спочатку було дуже складно і приймала багато неправильних рішень, але головне - не зупинятися, робити висновки і йти далі", - каже Ганна.
У 2017 році тітка переписала на Ганну акції, що бракують, до контрольного пакету, і вона стала ключовим акціонером групи компаній Olkom.
Анна Олексенко - управляющая компанией "Олком"
Освіта, хобі та особисте життя
 
Крім навчання в університеті в Києві, у 2017 році Ганна закінчила з відзнакою МВА (магістр бізнес-адміністрування), а зараз закінчує DBA (Doctor of Business Administration) — найвищий визнаний у світі кваліфікаційний ступінь у менеджменті.

Також Ганна закінчила курси з дизайну інтер'єру у 2007 році та у 2011 році вдруге пішла навчатися на дизайнера та архітектора. У цій галузі дівчина працювала у 2009 році — в агентстві нерухомості, «Благовісті» та у 2011 році створила архітектурно-дизайнерське бюро. 2009 року на Контонській виставці в Китаї познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком. 2011 року народила сина Данила. Ганна розповідає, що вже зараз він цікавиться роботою в компанії та хоче керувати нею.
Анна Олексенко и ее семья
Хоча здається, що займаючи високу керуючу посаду, часу на сім'ю може не вистачати, Ганна чітко проводить кордон у роботі та сімейному житті. Наприклад, сніданки завжди проходять із сім'єю і ввечері вони також обов'язково разом. На роботу також дівчина виділяє певну кількість часу. "Живу чітко за графіком", - зізнається Ганна.
Анна Олексенко занимается йогой
Ганна цікавиться не лише роботою. Свого часу дівчина відвідує виставки, екскурсії. А її улюблене заняття – подорожі:
«Досі люблю історію, архітектуру та дизайн. Люблю подорожувати, розглядати та читати історію різних історичних будівель».
Ганна навіть підраховує: вона відвідала 41 країну, 230 міст і 310 цікавих знакових місць, іноді по кілька разів. Улюблені країни - Італія, Іспанія, Франція та їх острови. Ці місця вона відвідувала вже не один раз.
Головні досягнення
2019 року Ганна Олексенко отримала нагороду «Бренд року», якою її батько був удостоєний 2000 року. Журнал «Фокус» розмістив інтерв'ю Ганни у спеціальному випуску, присвяченому топ-100 найвпливовіших жінок. Компанія «Олком» потрапила до списку 100 найдорожчих брендів України та посіла 66 місце.
 
Цели в бизнесе и карьере
Якщо з першого погляду здається, що Анна вже багато чого досягла, то сама вона каже, що не збирається зупинятися. У планах має постійний розвиток: себе, свого виробництва та персоналу: «Ніколи не зупинятися. Робити висновки та йти далі».
Ганна каже, що її мрія — це «зберегти та передати спадщину далі». Дівчина хоче, щоб компанія була сучасною та розвиненою з новими інтеграціями, підрозділами та видами виробництва:
«Втілювати у життя еко-проекти, переробляти власні відходи. Впроваджувати принципи ощадливого виробництва та берегти природу та ресурси землі. Зібрати сильну команду зі схожими зі мною цінностями. Платити їм гідну ЗП. Приносити Україні значну частку ВВП і робити багатою не лише свою компанію, себе та людей у ​​ній, а й Україну».
Анна Олексенко с мужем и сыном

Новини партнерів