Катування геніталій, групове згвалтування: Маша Єфросиніна розповіла в ООН про злочини росіян

Маша Єфросиніна
Маша Єфросиніна стала спікеркою від України на найбільшому заході ООН з прав жінок.

Маша Єфросиніна виступила в якості запрошеної спікерки на найбільшому щорічному зібранні з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок штаб-квартири ООН. 68-е щорічне засідання Комісії ООН відбувається з 11 до 22 березня в Нью-Йорку.

Тема цьогорічного засідання — «Прискорення досягнення гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок». На CSW68 уряди, неурядові організації, представники громадянського суспільства, експерти та активісти з усього світу зібралися разом, щоб узгодити дії, які можуть покласти край бідності жінок і сприяти гендерній рівності.

У межах CSW68 комісією була організована дискусійна панель, присвячена військовим злочинам, включно з сексуальними, скоєними над жінками та дітьми. Маша Єфросиніна виступила з доповіддю про ситуацію в Україні.

Читайте також

Маша Єфросиніна розповіла про свій заробіток під час війни

Маша Єфросиніна розповіла про свій заробіток під час війни

Маша Єфросиніна висловилась про стосунки з сестрою Лізою Ющенко, яка живе в Москві

Маша Єфросиніна висловилась про стосунки з сестрою Лізою Ющенко, яка живе в Москві

«Усі ті жахи, заподіяні нашим жінкам російськими солдатами, призвели до страшних психологічних і фізичних наслідків. Катування жіночих геніталій, примус до сексуального контакту через погрожування позбавленням життя жінкам, їхнім дітям та чоловікам, знущання і гвалтування десятками росіян однієї жінки або дитини… Цю інформацію отримано безпосередньо від потерпілих слідчими Генеральної Прокуратури, з якою співпрацює «Фонд Маша». Так, зараз в нас немає статистичних даних про сексуальні злочини на окупованих територіях, і я просто подумати боюся, які цифри ми отримаємо, наприклад, після деокупації Маріуполя. Але в нас вже була Буча, був Гостомель, інші регіони, тому певне уявлення про масштаби цих звірств ми маємо. Сьогодні ми працюємо з постраждалими від сексуального насилля жінками, надаємо їм психологічну допомогу всіма методиками, що маємо. І ми бачимо, що їхня травма настільки глибока, що у разі її непропрацювання у більшості випадків призводитиме до спроб самогубства. Маємо цього не допустити.

Через два роки повномасштабної війни у нас в країні здається, що світ поставив на паузу віру в наш народ, віру в нашу перемогу. Але ви навіть не уявляєте, наскільки для нас важливо, щоб ви продовжували вірити. Це надає нам силу йти вперед. І я дуже хочу повернутися в Україну і сказати нашим жінкам, що пройшли через ці страшні випробування, що світ небайдужий до них. Сказати, що їхній біль відчувають. Повірте, це надасть їм сили відкривати більше правди про те, що зробив з ними ворог, і ми зможемо фіксувати ще більше злочинів, які будуть направлені до міжнародних судів», — наголосила Маша в своїй промові. 

Маша Єфросиніна на заході ООН у Нью-Йорку

Нагадаємо, 8 березня в своєму Instagram Маша Єфросиніна оголосила березень місяцем жінок і анонсувала низку заходів, присвячених питанню ролі жінки в сучасному українському суспільстві.   

Комісія ООН зі статусу жінок (CSW) є головним глобальним міжурядовим органом, який займається виключно просуванням гендерної рівності та розширенням прав і можливостей жінок. Заснована 21 червня 1946 року.

Читайте також

Олександр Терен на digital-обкладинці Viva! Ексклюзив про нове життя і проєкт «Відвал ніг»

Олександр Терен на digital-обкладинці Viva! Ексклюзив про нове життя і проєкт «Відвал ніг»

Григорій Решетнік — про скандальне весілля у Львові, Марченко, Мейхер, хейт і мобілізацію

Григорій Решетнік — про скандальне весілля у Львові, Марченко, Мейхер, хейт і мобілізацію

Фото: пресслужба

Ліна Костенко
Попередній матеріал

Ліні Костенко — 94! Оскароносна акторка Емма Томпсон зачитала вірші української поетеси

батько Кузьми Скрябіна
Наступний матеріал

Важка хвороба: батько Кузьми Скрябіна назвав причину смерті дружини

Новини партнерів