Остаточно: Євробачення-2023 відбудеться у Великій Британії

Євробачення-2023
ЄМС, Суспільне Мовлення та ВВС домовилися провести Євробачення-2023 у Великій Британії.

Європейська мовна спілка (ЄМС) та ВВС підтвердили, що конкурс Євробачення-2023 відбудеться у Великій Британії від імені цьогорічного мовника-переможця — української телерадіокомпанії Суспільне Мовлення.

Після рішення, що, на жаль, подію наступного року неможливо буде провести в Україні з міркувань безпеки, ЄМС розглянула низку варіантів з мовником-переможцем. У результаті обговорень ЄМС запросила британський суспільний мовник ВВС, від якого учасник посів друге місце на конкурсі 2022 року, виступити організатором 67-го Євробачення.

«Ми надзвичайно вдячні, що ВВС погодилася провести Євробачення у Великій Британії у 2023 році», — сказав Мартін Остердаль, виконавчий директор Пісенного конкурсу Євробачення. — «ВВС вже чотири рази брала на себе зобов’язання проводити конкурс замість інших країн-переможниць. Продовжуючи цю традицію солідарності, ми знаємо, що наступного року конкурс продемонструє креативність і майстерність одного з найдосвідченіших суспільних мовників Європи, водночас гарантуючи, що цьогорічні переможці  — Україна — будуть відзначені та представлені протягом усієї події».

Читайте також

Україні відмовили у проведенні Євробачення-2023. Заява Суспільного

Україні відмовили у проведенні Євробачення-2023. Заява Суспільного

Джамала візьме участь в «Танцях з зірками» у Польщі

Джамала візьме участь в «Танцях з зірками» у Польщі

Представники Суспільного Мовлення співпрацюватимуть із ВВС, щоб розробити та впровадити українські елементи в шоу наступного року. Україна як країна-переможниця Євробачення-2022 також автоматично потрапить до фіналу майбутнього конкурсу.

Тім Дейві, генеральний директор ВВС, сказав: «Нам дуже шкода, що наші колеги та друзі в Україні не зможуть прийняти Євробачення-2023. Бути запрошеним провести найбільший і найскладніший музичний конкурс у світі – великий привілей. ВВС прагне зробити цю подію справжнім відображенням української культури, а також продемонструвати різноманіття британської музики та творчості. Наразі ВВС розпочне процес пошуку міста-господаря, яке стане нашим партнером для проведення однієї з найцікавіших подій у Великій Британії в 2023 році».

ВВС проводила Євробачення більше разів, ніж будь-який інший мовник, організовуючи його в Лондоні у 1960, 1963, 1968 і 1977 роках, в Единбурзі у 1972 році, в Брайтоні у 1974 році, в Гаррогейті у 1982 році та в Бірмінгемі у 1998 році.

Місто-господар Конкурсу наступного року буде обрано в найближчі місяці в результаті конкурсної процедури, яка розпочнеться цього тижня. Дати проведення Пісенного конкурсу Євробачення-2023 будуть оголошені згодом.

Логотип події 2023 року також буде оприлюднено пізніше. Він відображатиме унікальність проведення Конкурсу наступного року та співпрацю між країною-господаркою і цьогорічними переможцями.

Читайте також

«Дует року на Греммі»: Jerry Heil переспівала новий хіт Kupala зі своєю мамою

«Дует року на Греммі»: Jerry Heil переспівала новий хіт Kupala зі своєю мамою

TAYANNA розповіла про розрив з Бадоєвим, плани вийти заміж і пояснила, чому не їде в Україну

TAYANNA розповіла про розрив з Бадоєвим, плани вийти заміж і пояснила, чому не їде в Україну

Фото: пресслужба Суспільного

чемпіонат Європи зі стрибків у воду серед юніорів
Попередній матеріал

Українки перемогли на чемпіонаті Європи зі стрибків у воду серед юніорів

Олег Верняєв
Наступний матеріал

Олімпійський чемпіон Олег Верняєв передав 1,5 тонни борошна на Харківщину

Новини партнерів