Зірки проти фейків: 5 правил поведінки в інтернеті від Тараса Тополі

Тарас Тополя
З перших днів повномасштабного вторгнення росія атакує нашу країну не лише ракетами і артилерією, а й інформаційно, створюючи безліч фейкових повідомлень.

Посіяти панічні настрої серед населення, зневіру і страх — це головне завдання ворожої пропаганди. Наше завдання — не стати жертвами російської брехні, навчитися розрізняти правдиві новини від фейкових. Саме для цього з перших днів повномасштабного вторгнення запрацював подкаст Вадима Міського з розвінчуванням російських фейків «Русскій фейк, іді на***!». Матеріали спростувань російської брехні готує команда аналітиків «Детектор медіа».

До боротьби з російською дезінформацією приєдналися й українські зірки. У своїх соцмережах вони розвінчують найсвіжіші і найабсурдніші фейки, пояснюють, як і для чого їх створили, де поширюють, як боротися з брехнею і нагадують про важливість інформаційної гігієни.

Читайте також

Як протидіяти російській пропаганді та розпізнавати фейки

Як протидіяти російській пропаганді та розпізнавати фейки

Віра Брежнєва про теракт у Вінниці: «В жорстокості немає меж»

Віра Брежнєва про теракт у Вінниці: «В жорстокості немає меж»

Співак, лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя зараз воює у лавах ЗСУ і також долучився до кампанії з протидії дезінформації. Він згадав кілька фейків про Маріупольський драмтеатр та буцімто знищення пускової установки Himars і перелічив правила, як себе захистити в інформаційному просторі. Зокрема, Тарас радить:

  1. Користуватися лише офіційними і перевіреними каналами.
  2. Перевіряти походження інформації.
  3. Слідкувати за помилками — фейки часто містять орфографічні помилки.
  4. Пошукати таку ж новину в інших виданнях.
  5. Не вестися на емоції, на кшталт «читати усім», «сенсація», «дивитися терміново».

Окрім Тараса Тополі, боротьбу з російськими фейками ведуть співачка Alina Pash, фронтмен гурту «Друга ріка» Валерій Харчишин, телеведуча і дружина Міністра оборони України Юлія Зорій, «Міс Україна Всесвіт»-2022 Вікторія Апанасенко, телеведучий Олександр Педан, гурт «Без обмежень», співачка Світлана Тарабарова, кулінарний експерт Євген Клопотенко, психолог Марина Романенко. Завдяки їм більше українців дізнаються, як поводитися в інформаційному полі і не стати жертвою російської пропаганди. 

«Усі ми з 24 лютого стали солдатами інформаційного фронту. Суспільство має продовжувати боротися з дезінформацією на своєму рівні — в соцмережах, у розмовах на ринку, лавочках під будинком, у поїздах. Зараз багато українців знайшли прихисток за кордоном, і це чудова можливість розповідати світу правду про війну, — каже автор подкасту «Русскій фейк, іді на***!» Вадим Міський і нагадує головні правила споживання інформації. —Щоб не потрапити на гачок дезінформації, варто користуватися лише офіційними і перевіреними джерелами інформації, але не російськими, не читати анонімних Telegram-каналів, критично сприймати все, що поширюється в різних групах та спільнотах. Сумніватися, перевіряти, думати».

Читайте також

Топ-8 книг від Наді Дорофєєвої: про життя, кохання, натхнення і розвиток

Топ-8 книг від Наді Дорофєєвої: про життя, кохання, натхнення і розвиток

Іван Дорн розповів, куди переїхав жити з дружиною і дітьми

Іван Дорн розповів, куди переїхав жити з дружиною і дітьми

DOROFEEVA
Попередній матеріал

Топ-8 книг від Наді Дорофєєвої: про життя, кохання, натхнення і розвиток

Олександр Педан
Наступний матеріал

Незважаючи на війну: Педан пояснив, чому дітям краще ходити до школи, ніж навчатись онлайн

Новини партнерів