Гурт «Антитіла» чесно пояснив, чому їх вивели з передової: «Нам поставили кілька задач»

гурт «Антитіла»
Під час візиту у Велику Британію, де відбувся проєкт Culture VS War за участю гурту «Антитіла», музиканти розповіли про свій вихід з передової.

У Лондоні, Кардіффі та Бірмінгемі пройшов перший етап масштабного міжнародного проєкту Culture VS War, який ініційований Асоціацією “Дивись Українське” у квітні 2022 року задля фіксації та донесення правдивої інформації про війну рф проти України через історії боротьби знаних митців. Проєкт втілюється гуртом «Антитіла» та Асоціацією «Дивись українське!» за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства закордонних справ та Міністерства оборони України. Серія івентів у трьох містах Великої Британії за участю гурту «Антитіла» була підготовлена спільно з громадою українців у Великій Британії.

Мешканцям Лондона, Кардіффа та Бірмінгема показали документальний фільм Culture VS War з «Антитілами» у головних ролях, де музиканти гурту Сергій Вусик, Тарас Тополя та Дмитро Жолудь розповідають власні історії перших 8-ми місяців широкомасштабної війни: про свою роботу на фронті, про те, чому пішли добровольцями, чому і коли були виведені з передової, які завдання перед ними були поставлені згодом. Після показу всі присутні мали можливість послухати пісні гурту наживо в акустичному виконанні, а також впродовж кількох годин поспілкуватися. Під час таких розмов піднімалися питання об’єднання громад на місцях навколо акцій та мітингів на підтримку України. Також «Антитіла» закликали британців тримати у фокусі уваги війну в Україні, протистояти російській пропаганді проводячи розʼяснювальну роботу серед знайомих, рідних та друзів. Все заради досягнення перемоги, і як наслідок - справедливого миру.

гурт «Антитіла»

У Бірмінгемі подію відкрив мер міста RichardParker. Він зазначив, що для нього велика честь бути на показі фільму Culture vs War та познайомитися з Антитілами. Це данина відданості та хоробрості українських бійців, життєво необхідний захист свободи і це про те, як мистецтво і музика об'єднують нас усіх. «Західний Мідлендс підтримує Україну», - підсумував Richard Parker.

Також у межах проєкту були проведені благодійні аукціони з унікальними лотами, під час яких вдалося зібрати 2 млн 500 тис. грн на потреби ГУР, а саме на закупівлю човнів для виконання бойових завдань та евакуації.

Окремо варто відмітити показ документального фільму Culture VS War у будівлі мерії міста Ліверпуль, який було ініційовано мером міста - Lord Mayor of Liverpool Councillor Richard Kemp. Після перегляду організатори події запросили Тараса Тополю виступити з промовою, а також відповісти на запитання присутніх наживо. Серед тих, хто завітав на перегляд, були представник Короля Лорда-Лейтенанта округу Мерсісайд Mark FW Blundell з дружиною Mrs Suzanne Blundell, ексголова міської ради Ліверпулю Cllr Liam Robinson, голова Ліверпульської гілки Асоціації українців у Великій Британії Taras Khomych, депутати міста та округу Мерсісайд, представники політичного істеблішменту, громадських організацій, які підтримують Україну.

Під час 10-денного перебування у Великій Британії гурт «Антитіла» проводив інтенсивну інформаційну діяльність, спілкуючись з представниками громадських організацій, політичних та бізнесових кіл, а також з британськими ЗМІ. «Антитіла» дали низку важливих інтервʼю, зокрема на BBC London, BBC Wales, ITV, Radio WM, BBC Birmingham, де акцентували увагу на військових злочинах, які вчиняє росія, не дотримуючись жодних міжнародних конвенцій, згадували про військовополонених і численні свідчення щодо застосування до них нелюдських тортур, а також закликали британців продовжувати підтримку України на всіх рівнях.

«Коли нас вивели з передової, нам поставили кілька задач. Окрім акумулювання ресурсів на потреби ЗСУ, використовуючи творчість та впізнаваність, було ще одне важливе завдання - комунікація зі світовими ЗМІ, інформування іноземців про боротьбу українців проти окупантів, про злочини московитів, про те, що війна потребує ресурсів і зброї. Тож всюди, де можливо, говоримо про це, звертаємо увагу, піднімаємо тему України, використовуючи різні формати. Краплина до краплини дає результат, а враховуючи те, скільки іноземців приходять до нас на івенти, скільки коштів вдається зібрати, це надихає працювати ще інтенсивніше», - говорить фронтмен гурту «Антитіла» Тарас Тополя.

гурт «Антитіла»

Наступний етап проєкту Culture VS War за участю гурту «Антитіла» відбудеться у Сполучених Штатах Америки, а згодом і в багатьох інших країнах світу.

гурт «Антитіла»

Читайте також

«Будуть трястись руки — ти не врятуєш»: Тарас Тополя розповів про життя на війні

«Будуть трястись руки — ти не врятуєш»: Тарас Тополя розповів про життя на війні

Олена Тополя: інтерв'ю про стосунки з чоловіком і життя після повернення з Америки

Олена Тополя: інтерв'ю про стосунки з чоловіком і життя після повернення з Америки

Фото: пресслужба

Антон Савлєпов
Попередній матеріал

Фронтмен Quest Pistols Антон Савлєпов повернувся після тривалої творчої паузи і розлучення

Ольга Старовойт
Наступний матеріал

«Усі мої діти народжені під час війни»: Ольга Старовойт – про очікування 4-ї дитини і материнство

Новини партнерів