Ледь не загинув на фронті: Віталій Козловський розповів про страшну ніч, коли смерть була близько

Віталій Козловський
Співак та військовослужбовець ЗСУ Віталій Козловський присвятив пісню побратимам, разом з якими ледь не загинув.

Під враженнями від бойових дій Віталій Козловський написав нову пісню «Навкруги» і присвятив її побратимам — Баті, Вєталю, Ваньці, Саничу. Співак розповів про важку ніч, яку дивом пережив, і показав у відео наслідки обстрілу:

«Тієї ночі нас було в бліндажі п’ятеро. Наші позиції дві з половиною години крили снарядами. Навколо все горіло, земля сипалась на голову. Хтось молився, хтось закурив, хтось писав смс своїм.

Пережили. Настав ранок. Вийшли — а густий ліс довкола випалений і потрощений вщент. Миші, які до цього бігали по нас щоночі, валяються на землі контужені. Найближча вирва від снаряда — в 7 метрах від нашого бліндажа. Але найголовніше — всі живі. І навіть віднаходимо в собі сили жартувати. Те, що відбувається в голові, коли думаєш, що це вже кінець, міняє свідомість назавжди.

Віталій Козловський на війні

Повернувшись до Києва, поділився пережитим з другом, композитором Дмитром Банновим, і за ніч, під враженням від почутого, народилася ця пісня. В ній весь світ завмирає навколо побратимів, які сидять пліч-о-пліч в окопі і хочуть вижити. Вони — не статистика, не знеособлена лінія фронту. Не живе втілення думки про те, що «війна десь там далеко», яка підсвідомо закрадається до багатьох, хто в безпеці і в тилу.

Кожен з них — звичайна людина. Він живий, йому боляче, холодно, страшно. Понад усе він хоче вижити. І потім, коли все вщухне, написати рідним хоч одне слово, бо без його відповіді вони місця собі не знайдуть. За кожним стоять сім’ї, історії, мрії, розчарування.

Тому коли постає питання: як можна допомогти тим, хто на передовій, думайте не узагальнено про передову, яка «десь там». Думайте про людину. Яка жила своїм життям, мала плани і усім цим пожертвувала заради нашого світлого завтра. Думайте про людину, якій набагато легше боротися і проходити важкі випробування, постійно відчуваючи віру і підтримку, знаючи, наскільки вона потрібна та який міцний тил стоїть за її спиною.

Я присвячую пісню «Навкруги» побратимам, разом з якими ми відчули смерть дуже близько. Баті, Вєталю, Ваньці, Саничу».

Читайте також

Зникли безвісти: Ігор Ласточкін потролив Влада Яму та Олега Винника

Зникли безвісти: Ігор Ласточкін потролив Влада Яму та Олега Винника

MELOVIN назвав свою невиліковну хворобу: «Не можу в це повірити»

MELOVIN назвав свою невиліковну хворобу: «Не можу в це повірити»

Олена Кравець
Попередній матеріал

Олена Кравець розповіла про досвід тестування на ВІЛ

Макс Барських
Наступний матеріал

Алан Бадоєв прокоментував нову відеороботу Макса Барських: «Сьогодні подібне неможливе»

Новини партнерів