Герой АТО Сергій Романовський: Не бійтеся падати

Сергій Романовський
З нагоди Дня незалежності сайт Viva.ua публікує історії героя, який став обличчям обкладинки нового спецвипуску "Viva! Переможці", підготовленого командою журналу Viva! та ТСН. "Viva! Переможці" - це 15 надихаючих історій про мужність.

Усміхнений офіцер Сергій Романовський під час запеклого бою в зоні АТО втратив ногу, однак вже через деякий час займався спортом прямо у лікарняній палаті, віджимався на одній здоровій нозі з маленьким сином на спині, а тепер мріє стрибнути з парашутом і взяти участь у паралімпіаді в Токіо. Усі кошти з продажу журналу підуть на психологічну реабілітацію та спортивне протезування ветеранів АТО.

Втративши ногу під час запеклого бою на передовій, він власним прикладом щодня показує, як можна бути сильнішим за виклики долі і непохитним до життєвих випробувань. 26-річний офіцер 80-ї десантно-штурмової бригади Сергій Романовський займається науковою роботою у військовій академії, долає дистанції на марафонських забігах та мріє взяти участь у паралімпіаді у Токіо. 

У 2014-му історія тоді 23-річного командира взводу 80-ї львівської десантно-штурмової бригади Сергія Романовського вразила Україну. Кадровий військовий з перших днів був на передовій в АТО, а під час запеклого бою у Луганській області восени того ж року втратив праву ногу.

То був ближній бій: молодий офіцер відстрілювався від ворога зверху на БТРі й незчувся, як ногу затиснуло між двох бойових машин. «Усвідомлення того, що сталося, – згадує Романовський, – у той момент не було, однак був страшний больовий шок, а ще я бачив, як моя нога звисала на невеликому шматочку шкіри».

Герой нового спецвипуску "Viva! Переможці" Сергій Романовський

Обкладинка нового спецвипуску журналу «Viva! Переможці». Придбати спецвипуск можна в кіосках із пресою в усіх містах України, крім зони АТО й АР Крим. Усі кошти з продажу журналу підуть на психологічну реабілітацію та спортивне протезування ветеранів АТО.

Друга частина соціального мультимедійного проекту  «Переможці» - спільна робота команди Телевізійної служби новин ТСН на телеканалі 1+1 та Viva! Лучший журнал о звёздах.

Проект «Переможці» - це і вражаючі фото, створені Олександром Мордерером і Тетяною Рубльовою, і відеоарт з неймовірними кадрами зі знімального майданчика, і цикл сюжетів новин ТСН, і спеціальний благодійний випуск журналу VIVA! Переможці.

У кадрі – люди з необмеженими можливостями, ветерани АТО та паралімпійці, які втратили частини тіла, але не втратили сили духу! 15 нових надихаючих історій про мужність та перемоги над собою, над болем, над обставинами.

Партнерами «Переможців» стали: Андрій Мацола, засновник Центру практичної допомоги захисникам України AXIOS, Міністерство закордонних справ України, Національний паралімпійський комітет, благодійний фонд «Серце воїна», Клініка доктора Валіхновського, туристична компанія «Феєрія», RunUkraine, організатори візиту Ніка Вуйчича в Україну агенція Key Strategy, дизайнер Андре Тан.

Наші досягнення: За перший рік існування проекту ми здійснили всеукраїнський та світовий виставковий тур. Виставка відвідала 15 країн та 18 міст. За цей час більше 20 млн людей дізналися про проект.

Спецвипуск «VivaПереможці 2» - 15 надихаючих історій про ветеранів АТО та паралімпійців, які втратили частини тіла, але не втратили сили духу й жаги до життя.

«Команда Viva! сьогодні представляє новий спецвипуск «Viva! Переможці», який став логічним продовженням мультимедійного проекту «Переможці». Благодійний номер вже можна придбати в кіосках преси по всій Україні», - сказала головний редактор журналу Viva! Іванна Слабошпицька.

Усі кошти з продажу журналу підуть на психологічну реабілітацію та спортивне протезування ветеранів АТО.

Герой нового спецвипуску "Viva! Переможці" Сергій Романовський

На фото: Сергій Романовський у дитинстві

Герой нового спецвипуску "Viva! Переможці" Сергій Романовський

Сильніший за виклики долі

У шпиталь офіцера доставили літаком. 17 днів найкращі військові лікарі боролися за його ногу. У 2014-му хлопців із ампутаціями було ще не так багато, як зараз, та й медики розуміли, що у разі втрати ноги служба для Сергія Романовського закінчиться назавжди.

«Лікарі зробили все, що могли. Проте травма виявилася надто складною. Ногу довелося ампутувати. Зате Сергієві зберегли життя, і це для нас найголовніше», – каже мама капітана Ольга Романовська.

У Центральному військовому шпиталі Києва молодого офіцера добре пам’ятають і досі. За словами медиків, усміхнений хлопець завжди підбадьорював побратимів і багато часу витрачав на тренування. Аби долати нестерпні фантомні болі й повертатися до здорового життя, Романовський займався спортом прямо у лікарняній палаті.

Над ліжком важко пораненого військового встановили спеціальний металевий держак: чіпляєшся за нього рукою, підтягуєшся, сидиш чи встаєш. Цей самий держак Романовський частіше використовував як турнік: чіплявся обома руками за метал, підтягувався та перевертався.

Герой нового спецвипуску "Viva! Переможці" Сергій Романовський

Герой нового спецвипуску "Viva! Переможці" Сергій Романовський

У мережі Youtube можна знайти десятки відео, де офіцер тренується у шпиталі. Кілька років тому це були звичайні аматорські зйомки друзів військового, а зараз ці відео слугують для інших поранених ветеранів АТО великим прикладом і мотивацією.

Аби підтримати своїх та привернути увагу до проблеми самогубств солдатів, які повертаються з воєн, Романовський також брав участь у #22PushupChallenge. Це світовий соціальний флешмоб на підтримку військових із зон конфліктів. Щойно він говорив про мету акції, а ось уже без протезу, зате з маленьким сином на спині, на одній здоровій нозі віджимається 22 рази. До речі, це число було обране не випадково – за даними досліджень у США, саме стільки американських військових у 2015 році щоденно заподіювали собі смерть після повернення із зон бойових дій. Такої сумної статистики для українських вояків капітан Романовський точно не хоче, тому 22 дні він віджимався по 22 рази, показуючи силу власного духу й говорячи: «Тримайтеся, хлопці, не така страшна біда, як здається».

Герой нового спецвипуску "Viva! Переможці" Сергій Романовський

На фото: Тетяна Рубльова, арт-директор студії Олександра Мордерера; Сергій Романовський

Герой нового спецвипуску "Viva! Переможці" Сергій Романовський

На фото: Сергій Романовський із сином

Світових спортивних досягнень у цілеспрямованого офіцера поки що немає. Проте він готується до чемпіонату з триатлону та Паралімпійських ігор у Токіо і майже щодня тренується.

Герой нового спецвипуску "Viva! Переможці" Сергій Романовський

З власних слів

Свою уже сучасну історію про те, як повернувся на службу і як готується до світових змагань з триатлону, офіцер розповідає Viva! від першої особи.

«Зараз я працюю науковим співробітником в Академії сухопутних військ. Паралельно навчаюся у Львівському інституті банківської справи за спеціальністю «бізнес-менеджмент» та в Інституті державного управління у Брюховичах. Також продовжую активно займатися спортом. До Паралімпійський ігор у Токіо ще є час, але я вже наполегливо тренуюся. Сподіваюся виступити у триатлоні. Запитаєте, чому саме триатлон? Мені завжди подобалося плавання, я завжди непогано і багато бігав. І от, на щастя, є вид спорту, де все це об’єднали. До того ж у мене досить худа статура, тому навряд чи я зміг би стати, скажімо, боксером.

Завдяки Володимиру Кличку півроку тому я отримав спортивний протез. Цікаво, що я став і побіг зі спортивним протезом вже після першої примірки. Проте не думайте, що це все так просто дається, – мені вдалося, оскільки я постійно займаюся й тримаю себе у непоганому фізичному стані. Загалом же, біг на спортивних протезах для багатьох хлопців – це велика і дуже клопітна справа.

Герой нового спецвипуску "Viva! Переможці" Сергій Романовський

На фото: Олександр Мордерер, фотограф; Тетяна Рубльова, арт-директор студії Олександра Мордерера; Соломія Вітвіцька, куратор проекту; Віталій Панасюк, оператор телеканалу 1+1; Сергій Романовський

Герой нового спецвипуску "Viva! Переможці" Сергій Романовський

На фото: Сергій Романовський із сином

Мені теж було на початку непросто. Коли ми бігаємо – не помічаємо, як трошки нахиляємося уперед. Тому у мене були труднощі з координацією, – хочеш бігти швидше, а паралельно думаєш, як тримати баланс.

Чи падав я зі спортивного протеза? – Так, падав і не раз. І не бачу в цьому нічого страшного. Люди зі здоровими ногами теж можуть впасти – ніхто ж не дивується, чи не так?

Герой нового спецвипуску "Viva! Переможці" Сергій Романовський

Герой нового спецвипуску "Viva! Переможці" Сергій Романовський

Герой нового спецвипуску "Viva! Переможці" Сергій Романовський

На фото: Сергій Романовський із сином

Вперше моє тренування на камеру зняв Олексій Мочанов. Він побачив, як я займаюся, трохи зафільмував і виклав в Інтернет. Згодом той запис переглянуло чимало людей. Відео стало мотиваційним для інших хлопців, які також отримали важкі поранення в АТО. Зараз ми з Олексієм продовжуємо спілкуватися, а ще він познайомив мене з Андрієм Оністратом. Андрій тренує мене і впливає як тренер. Я безмежно вдячний, що маю таких друзів.

Я подолав усі проблеми, якими переймався після поранення. Зокрема, зміг угамувати фантомний біль. Це коли болить кінцівка, якої більше не існує. Лікарі виявили, що проблема була у неправильно зшитих нервах культі. Зараз її нема, а «фантомаси» якщо й приходять, то у вигляді легких, майже непомітних, поколювань.

Разом із цим, зараз я маю невелике питання, пов’язане з обслуговуванням спортивного протеза. Річ у тому, що, коли займаєшся спортом, – одні м’язи зменшуються, інші, навпаки, наростають. Тому може стояти питання про зміну приймача культі. Однак, певен, що й цьому можна дати раду, – в Україні теж є хороші протезисти.

Думаю, усе, що я раніше запланував, обов’язково зроблю. Проте є речі, які після ампутації я ще не встиг здійснити. Наприклад, я не стрибав із парашутом. До поранення мав 74 стрибки, після – ще тільки планую стрибнути».

Герой нового спецвипуску "Viva! Переможці" Сергій Романовський

На фото: Сергій Романовський із сином

Герой нового спецвипуску "Viva! Переможці" Сергій Романовський

На фото: Сергій Романовський із дружиною та сином

Герой нового спецвипуску "Viva! Переможці" Сергій Романовський

Фото: Олександр Мордерер

Правила життя героя:

1. Одужання має бути комплексним. Це і власна робота бійця, і майстерність лікарів, і підтримка близьких.

2. Відсутність рук чи ніг – це не біда. Біда, коли у людей відсутній мозок.

3. Не бійтеся падати. Далеко не все у житті виходить так, як ми цього хочемо. Але програють ті, хто не намагається пробувати, а не ті, хто пробує, хай падає, але знову піднімається і рухається далі.

4. Пам’ятайте, що вам ніхто нічого не винний. Багато хлопців після поранення чогось вважають, що світ починає рухатися довкола них. На мій погляд, це дуже дивна і дуже неправильна позиція. Насправді, ніхто й нікому нічого не винний. Будь-які добрі справи мають бути зроблені від чистого серця, а не «тому, що бідний хлопчик був поранений в АТО». Немає бідних, немає пригноблених. Є ви самі і ваша власна воля до життя. 

Герой нового спецвипуску "Viva! Переможці" Сергій Романовський

На фото: Сергій Романовський із сином

Фото: Олександр Мордерер; Тетяна Рубльова, арт-директор студії Олександра Мордерера

Обкладинка нового спецвипуску журналу «Viva! Переможці». Придбати спецвипуск можна в кіосках із пресою в усіх містах України, крім зони АТО й АР Крим. Усі кошти з продажу журналу підуть на психологічну реабілітацію та спортивне протезування ветеранів АТО.

На фото - команда проекту: Ростислав Валіхновський, Тетяна Захарченко, Олександр Мордерер, Андрій Ушенко, Тетяна Рубльова, Андрій Мацола, Андре Тан, Єлизавета Мерешко, Олександр Сарабун, Соломія Вітвіцька, Іванна Слабошпицька, Юрій Дмитренко, Роман Торговицький, Анна Гвоздяр

Друга частина соціального мультимедійного проекту  «Переможці» - спільна робота команди Телевізійної служби новин ТСН на телеканалі 1+1 та Viva! Лучший журнал о звёздах.

Проект «Переможці» - це і вражаючі фото, створені Олександром Мордерером і Тетяною Рубльовою, і відеоарт з неймовірними кадрами зі знімального майданчика, і цикл сюжетів новин ТСН, і спеціальний благодійний випуск журналу VIVA! Переможці.

У кадрі – люди з необмеженими можливостями, ветерани АТО та паралімпійці, які втратили частини тіла, але не втратили сили духу! 15 нових надихаючих історій про мужність та перемоги над собою, над болем, над обставинами.

Партнерами «Переможців» стали: Андрій Мацола, засновник Центру практичної допомоги захисникам України AXIOS, Міністерство закордонних справ України, Національний паралімпійський комітет, благодійний фонд «Серце воїна», Клініка доктора Валіхновського, туристична компанія «Феєрія», RunUkraine, організатори візиту Ніка Вуйчича в Україну агенція Key Strategy, дизайнер Андре Тан.

Наші досягнення: За перший рік існування проекту ми здійснили всеукраїнський та світовий виставковий тур. Виставка відвідала 15 країн та 18 міст. За цей час більше 20 млн людей дізналися про проект.

Спецвипуск «VivaПереможці 2» - 15 надихаючих історій про ветеранів АТО та паралімпійців, які втратили частини тіла, але не втратили сили духу й жаги до життя.

«Команда Viva! сьогодні представляє новий спецвипуск «Viva! Переможці», який став логічним продовженням мультимедійного проекту «Переможці». Благодійний номер вже можна придбати в кіосках преси по всій Україні», - сказала головний редактор журналу Viva! Іванна Слабошпицька.

Усі кошти з продажу журналу підуть на психологічну реабілітацію та спортивне протезування ветеранів АТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Переможці": віртуальний тур фотовиставкою разом із ТСН та Viva!

Сергій Романовський
Предыдущий материал

Герой АТО Сергій Романовський: "Не бійтеся падати"

Кейт Миддлтон появилась на публике с новой стрижкой и в платье в горох
Следующий материал

Третьему ребенку быть: Кейт Миддлтон беременна

Новости партнеров