Viva! Переможці у Чехії: український соціальний мультимедійний проект побачила Прага

Viva Переможці у Чехії
У столиці Чехії у Празі до 3 грудня відкрито велику благодійну фотовиставку Українського соціального мультимедійного проекту «Переможці», ініційованого ТСН та журналом Viva!

Прага стала двадцять дев'ятим містом та двадцятою країною на виставковій карті проекту. Із 2017 року проект офіційно підтримує Міністерство закордонних справ України. У залі старовинної Міської Бібліотеки, у самому серці столиці, розмістилися фотографії одразу першої та другої частини грандіозного проекту, авторами яких стали Олександр Мордерер та Тетяна Рубльова. На фото 32 ветерана АТО та українські паралімпійці, які втратили частини тіла, але не втратили сили духу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Девід Лінч підтримав проект "Viva! Переможці" і потис руки ветеранам АТО

Проект разом із куратором Соломією Вітвицькою та героями Вадимом Долгоруком та Вадимом Свириденком, відомим волонтером Анею Гвоздяр приїхав до Чехії на запрошення Посольства України в Чеській Республіці. Було представлено два англомовні випуски журналу «Viva! Переможці».

Viva Переможці у Чехії

>

Близько двохсот гостей відвідали презентацію, серед них не лише місцеві українці та активісти діаспори, а й посол Латвії, військовий аташе В'єтнаму, посол Грузії, представники посольства Ємену та Азербайджану, викладачі Карлівського Університету, іноземці, місцеві ЗМІ, серед яких головний телеканал країни Ceska Televize, Радіо Свобода, журнал «Muzes».

Viva Переможці у Чехії

Презентацію відкрив посол України Євген Перебійніс, який наголосив: «Герої проекту «Переможці» нагадують Україну, яка також втратила частину себе, але не здається і бореться за гідне життя.

Куратор проекту, телеведуча 1+1 Соломія Вітвицька розповіла запрошеним гостям про ситуацію в Україні, про подвиги ветеранів АТО, ідею та досягнення проекту. На великому екрані був представлений вражаючий Відео-арт-особливі моменти лаштунків фотосесії. Вже не перший проект підтримує відома співачка Світлана Тарабарова, яка виконала для гостей виставки свої хіти «Повертайся живим» і «Ми можемо змінити все», і традиційно з усіма разом заспівала гімн України.

Viva Переможці у Чехії

Крім цього в учасників проекту, які приїхали до Праги, була важлива місія: оскільки серед них прибув уповноважений президента України з питань реабілітації ветеранів Вадим Свириденко, група вивчала питання ставлення до людей з інвалідністю в Чехії, а також переймала досвід роботи чеських реабілітаційних центрів. . Є плани у майбутньому реалізувати державну чесько-українську співпрацю.

</p >

Цікавою стала зустріч із Шимон Орнестом, який є головою громадської організації «Tap» та диригентом групи «The Tap Tap», учасниками якої є люди з інвалідністю. Одним із головних досягнень гурту є сенсаційна публікація відео на їхню пісню «Директор автобуса», що стала результатом реальної життєвої ситуації, коли учасника гурту не пустили в громадський транспорт з коляскою-велосипедом. Після того, як у мережах це відео переглянули понад півтора мільйони людей, у Чехії офіційно дозволили провезення таких колясок та дитячих велосипедів у громадському транспорті. Неймовірні враження залишила і школа Едличкови Статут, історія якої налічує вже 106 років. Школа призначена для загальноосвітнього та середньо-спеціального навчання дітей з інвалідністю. Доступні будівлі, обладнані школи та кімнати, де проживають студенти, справили неймовірне враження. Також вчитель школи Радек Мусілек є редактором та засновником журналу «Можеш», який розповідає різні історії, виклики людей з інвалідністю та їх шляхи подолання бар'єрів. Інтерв'ю для журналу взяли і у героїв проекту «Переможці». На куратора проекту Соломію Вітвіцьку сильне враження залишила телевізійна реклама, яку запустили на телебаченні – це гумористичні ролики, які змушують подивитися на людей з інвалідністю під зовсім іншим кутом і таким чином показати їхнє значуще місце у суспільстві. «Це мене вразило найбільше. Адже справді, ідею рівності можна доносити людям через гумор.

Viva Переможці у Чехії
< /p>

Viva Переможці у Чехії

Viva Переможці у Чехії

>

Viva Переможці у Чехії

Viva Переможці у Чехії

>

Viva Переможці у Чехії

>

Також ветерани відвідали найбільший центр реабілітації в Празі - Клініка Малвазінки, у стінах якої було створено організацію «NoFoot» («Без ніг»), девізом якої стало гасло «No foot. No Stress. No Problems "(«Ні Ніг. Немає стресу. Немає проблем»). Організація займається фізичною та психологічною реабілітацією людей, які втратили кінцівки, і також має свій фотопроект, який демонструє людей, які на візках і протезах катаються на велосипедах, лижах, бігають і відіграють у хокей Щоб відчути як проводиться реабілітація в Чехії "переможці" Вадим Довгорук та Вадим Свириденко взяли участь в уроці ходьби разом з пацієнтами Клініки і були вражені рівнем фахівців. Закінченням подорожі стала зустріч ветеранів з представниками українських організацій у Празі, вони ведуть активну діяльність, надаючи гуманітарну допомогу Україні та підтримуючи імідж у Чехії, відстоюють права українців і навіть організували свій Майдан на центральній площі міста. де розповідають мешканцям та гостям Праги про реалії війни на Сході України.
 

Девід Лінч підтримав проект Viva Переможці та потис руки ветеранам АТО
Попередній матеріал

Девід Лінч підтримав проект "Viva! Переможці" та потис руки ветеранам АТО

Наступний матеріал

Новини партнерів