Лана Кауфман

Лана Кауфман
Повне ім'я:
Лана Кауфман
Дата народження:
27 янв 1982 року
Місце народження:
Чирчик, Узбекистан
Професії:
Українська художниця
Найкращі роботи:
Власниця звання «Художник року» (2017-2018), Королева Віденського балу (2019), володарка премії «Жінка третього тисячоліття»
Соцмережі зірок:

Талановита людина талановита у всьому! Ці слова німецького письменника Ліона Фейхтвангера чудово уособлюють художницю Лану Кауфман. Вона зуміла з надзвичайною легкістю поєднати у своєму житті кар'єру затребуваного художника з вихованням трьох дітей та турботою про довкілля.

Лана Кауфман - художник-імпресіоніст. Створюючи свої полотна, вона використовує різні техніки та матеріали (масло, акрил, туш). Завдяки любові художниці до яскравих і чистих кольорів її картини легко впізнаються на будь-якій виставці.

Лана Кауфман

Сім'я та діти Лани Кауфман

У дитинстві, як зізнається сама Лана, вона й не думала про те, щоб пов'язати своє життя з написанням картин. Втім, любов до мистецтва їй з юних років прищепила мама, яка сама була художницею та навчила дівчинку азам професії. При цьому Лана мріяла стати балериною. Батько дівчини був військовим, тож родина часто переїжджала.

Дівчина з дитинства була небайдужа до подорожей та нових місць, що надалі вплинуло на її художнє бачення.

Лана Кауфман народилася у місті Чирчик в Узбекистані. У дитинстві дівчинка відвідувала художню школу у Карші. Місце народження сильно вплинуло на майбутню художницю, зробивши її такою ж багатогранною та красивою, як гори Узбекистану. Незважаючи на те, що Лана вже довгий час живе і працює в Києві, вона залишається веселою, дружелюбною та гостинною, як люди, які оточували її змалку. Дівчина з теплотою згадує дитячі роки, адже виросла у коханні та гармонії, а також у неймовірно красивій місцевості, зігрітій сонцем з ароматними фруктами, гірськими струмками та крижаними ариками. Батько любив Лану та її сестру. Навіть будучи військовим із залізною виправкою та найсуворішою підготовкою, він дарував дітям багато ніжності та турботи.

Перший ступінь магістра дівчина захистила за спеціальністю «Економіка». У 2017 році вона отримала другий ступінь магістра, але вже за ближчим напрямком — Лана закінчила Академію керівних кадрів культури і мистецтв за спеціальністю «освітнє мистецтво».

У студентські роки Лана Кауфман працювала моделлю, знімалася для українських журналів, а також уже займалася благодійністю. Дівчина брала участь у проектах #Благо_абетка, допомагала патріотам, купуючи для них бронежилети, підтримувала дитячу клініку в льотній частині рідного міста Чирчик, купуючи для них необхідну апаратуру.

Сьогодні Лана Кауфман — не лише затребувана художниця, а й любляча дружина та мати трьох дітей.

Лана Кауфман

Кар'єра у сфері мистецтва

Кар'єра Лани Кауфман як художниці активно розвивається останні п'ять років. До цього дівчина пробувала себе в інших галузях — наприклад, як провідний економіст, бухгалтер в BNP Paribas і помічник у сервісно-нафтової компанії. Але все-таки душа Лани потребувала творчості, тому вона вирішила змінити сферу діяльності та повністю зосередитися на написанні картин.

За кілька років плідної роботи Лана Кауфман встигла взяти участь у десятках міжнародних виставок як в Україні, так і за кордоном.

Лана Кауфман

Першу особисту виставку Кауфмана було представлено в музеї імені Т.Г. Шевченка у 2018 році і називалася «Місця сили». Художниця готувалася до неї майже два роки. Натхненням для експозиції стали важливі для автора місця, які їй пощастило відвідати. У подорожах Лана знайомилася з новими культурами, національними особливостями та традиціями. Усе це знайшло втілення у наступних картинах.

Серед робіт, представлених на виставці, можна побачити краєвиди Байкалу, Каппадокії, Трахтемирова, гори Тотоха, чудові краєвиди США та Азії. Всі ці місця пов'язані не лише із яскравими спогадами художниці, а й містичною естетикою. До речі, навіть верховний шаман Ольхона, Хагдаєв Валентин Володимирович, відвідав виставку та відзначив силу та енергетику робіт художниці.

Лана Кауфман

Звичайно ж, головним місцем сили для Лани Кауфман є Крим та кримські гори, які часто присутні на її полотнах. Сама художниця стверджує, що в якій країні вона не була б, їй часто бачиться рідний Крим.

У 2018 році Лана взяла участь у міжнародній виставці Kiev Art Fair, де було представлено її роботу «Атланти».

Після успіху персональної виставки художниці вдалося представити свої роботи у римській галереї Palazzo Velli на експозиції «Генеза», присвяченій проблемам розвитку та прогресу сучасного суспільства.

Дівчина двічі брала участь у «Віденському балі» — у 2018 та 2019 роках. Зазначимо також, що її картина стала найдорожчим лотом благодійного аукціону на «Віденському балі» у Києві та була куплена за 100 тисяч гривень. У 2019 році Лана Кауфман удостоїлася титулу «Королева Віденського балу».

З того ж року роботи Лани Кауфман були представлені на виставці Dialogues of Imagination (Діалоги уяви) у Нью-Йорку. Ще одним важливим досягненням художниці стала участь у арт-проекті Greek accent: Ukrainian vision, що проходив у Греції.

Лана Кауфман

2019 ознаменувався ще й тим, що Лана Кауфман отримала премію «Жінка ІІІ тисячоліття», а на церемонії нагородження була представлена серія картин «Стовпи» у новій інтерпретації автора.

Художниця дуже трепетно ставиться до теми екології. У лютому 2020 року картини Лани Кауфман, присвячені Землі та океанам, вирушили на виставку в Італію – Венецію та Мілан, щоб підтримати рух wirdlcleanupday. Робота під назвою «Будиночок чайки» знаходиться в Міністерстві екології Італії.

За останні два роки щільної творчої діяльності Лана Кауфман брала участь у більш ніж 10 виставках по всьому світу, за винятком персональних. Незважаючи на популярність, художниця часто бере участь у благодійних проектах.

"Мистецтво має нести світло і добро", - переконана вона.

Лана Кауфман

Сайт Лани Кауфман: lankaf.com

Новини партнерів