Ігор Кондратюк, Тоня Матвієнко, Софія Єгорова на відкритті «11 Тижня австрійського кіно»

Тиждень австрійського кіно
Глядачі, зірки та мистецтво на підтримку ЗСУ: у Києві відбулось відкриття «11 Тижня австрійського кіно».

У столичному кінотеатрі “Жовтень” відбулось урочисте відкриття 11-ого “Тижня австрійського кіно” за підтримки посольства Республіки Австрії та австрійської мережі АЗС. Кінофестиваль розпочався з перегляду кінокомедії «Ризики й побічні ефекти» Міхаеля Крайсля, а на прем’єрний показ в Україні завітали зірки та відомі культурні діячі, серед яких: Ігор Кондратюк, Софія Єгорова, Олег Борщевський, Євгенія Кулеба, Тоня Матвієнко, В'ячеслав Соломка, Людмила Пишна, Ірина Данилевська, посли країн Фінляндії й Кіпру та інші гості.

Ігор Кондратюк

Ігор Кондратюк

Хол кінотеатру було задекоровано у вигляді величезного червоно-білого прапору Австрії, який вражав гостей масштабністю. Перед початком показу Посол Республіки Австрія в Україні звернувся до гостей кінофестивалю промовою з закликом підтримки України.

«Українці — це борці за свободу, які вражають весь світ сміливістю та працьовитістю. Республіка Австрія та її народ підтримують прагнення України захищати європейські цінності у цій несправедливій війні, яку розв’язала росія. Ми солідарні з Україною та рішуче стоїмо пліч-о-пліч з нею. Так само австрійська культура має підтримати волю українців до нормального життя попри ці складні часи. Ми сподіваємося, що відновлення Тижня австрійського кіно в Києві стане гідним символом підтримки української незламності», — зазначив доктор Арад Бенкьо, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Австрії в Україні.

Арад Бенкьо

“Тиждень австрійського кіно” щороку проходить в Україні вже понад 10 років. Винятком став лише 2022 рік через повномасштабне вторгнення росії. Утім, рішення про повернення культурної події в життя мешканців столиці було прийнято завдяки неймовірній здатності мистецтва дарувати глядачам позитивні враження, надію та віру у перемогу.

Ба більше, всі кошти від продажів квитків будуть подвоєнні генеральним партнером фестивалю Amic Energy та переведені на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України Національного банку України.

Фестиваль «Тиждень австрійського кіно» проходитиме в київському кінотеатрі «Жовтень» з 30 березня до 5 квітня 2023 року. Щодня глядачі матимуть змогу познайомитись з найбільш яскравими та резонансними австрійськими стрічками останніх років, до яких увійшли: комедійна картина «Ризики й побічні ефекти», біографічна драма «Альма й Оскар», документальна стрічка «Не на своєму місці», ще одна комедія — «Ріміні», а також, цьогорічне нововведення — дитячий фільм «Францові історії». Після завершення фестивалю активісти та керівники кіноклубів України зможуть безкоштовно організувати покази у своєму місті в межах проєкту «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа».

Ірина Данилевська

Ірина Данилевська

Софія Єгорова

Аудрис Стропус, Тетяна Тележинська, Арад Бенкьо, Гюнтер Майер

Євгенія Кулеба

Євгенія Кулеба

Читайте також

Макс Барських підписав контракт з Warner Music Poland і випустив новий англомовний трек

Макс Барських підписав контракт з Warner Music Poland і випустив новий англомовний трек

Настя Каменських — про материнство, хейт у бік артистів і проблеми з ментальним здоров’ям. Інтерв’ю

Настя Каменських — про материнство, хейт у бік артистів і проблеми з ментальним здоров’ям. Інтерв’ю

Памфір
Попередній матеріал

«Памфір»: як пройшов прем’єрний показ фільму в Києві

івент
Наступний матеріал

Женя Кот з дружиною, Tayanna, Ольга Сумська на ювілейному заході Ілони Гвоздьової

Новини партнерів