Українці закликають врятувати 82 полонених медикинь з Маріуполя

медикині з Маріуполя
Громадяни України просять владні структури, дотичні до обміну полоненими, сприяти звільненню жінок-медиків, яких росіяни тримають у полоні з 12 квітня.

У російському полоні вже чотири місяці перебувають українські жінки — лікарки, медичні сестри, співробітниці 555-го військового шпиталю в Маріуполі. 82 медикині були захоплені ще 12 квітня. Заклик врятувати їх розмістила в Інстаграм громадська організація «Марш жінок».

«Вони в полоні, тому що виконували свій лікарський обов’язок та до останнього залишалися в Маріуполі, допомагаючи пораненим військовим і цивільним, — йдеться у зверненні. — Цим жінкам російські військові присвоїли лише номери, ані імен, ані прізвищ. Але ми хочемо наголосити на тому, що ці обличчя — це не безіменні номери. Це обличчя героїчних жінок України, які виконували свою рятівну місію до останнього дня й не полишили людей самих у критичних станах. Ці жінки мають повернутися до своїх родин, до своїх близьких, до своєї України. Живими. Історій цих жінок немає в новинах і соцмережах. Вони безіменні й невидимі. Розголос — це те найменше, що ми можемо зробити, аби врятувати їх».

На фото — обличчя медикинь з Маріуполя, які зараз у полоні. Нагадаємо, за усіма міжнародними законами вони не є комбатантами, тобто не беруть безпосередньої участі у воєнних діях. Отже, вони не можуть бути військовополоненими.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Марш Жінок (@marshzhinok)

Ксенія Мішина
Попередній матеріал

Ксенія Мішина про колишнього чоловіка-аб’юзера: «Тато мого сина з’явився під час війни»

Дитяче Євробачення-2022
Наступний матеріал

Відомо, чи візьме Україна участь у Дитячому Євробаченні-2022

Новини партнерів