У США відбудеться виставка українського мистецтва Painting in Excess

Painting in Excess
Експозиція присвячена мистецтву часів перебудови і перших років незалежності України.

6 листопада в художньому музеї Zimmerli в Нью-Джерсі, США, відкриється виставка «Painting in Excess: Kyiv's Art Revival, 1985-1993 (Живопис через край. Пожвавлення художнього життя в Києві, 1985-1993)».

Саме ці роки серйозно вплинули на становлення сучасного українського і, зокрема, київського мистецтва і вивели його на глобальний рівень. Художники були звільнені від диктатури комуністичної ідеології, якій вже приходив кінець, та обмежень пізнього соціалістичного реалізму. У цей період стався вибух стилів, що створює ефект барокової надмірності. У виставці представлено розмаїття художніх проявів цих перехідних років в Києві, і більш ранні твори українських авторів для контексту.

«Ця виставка багато в чому побудована на матеріалі моєї дисертації, яка була присвячена мистецтву української перебудови. Тому для мене це досить персональний проект, про який я мріяла ще з тих часів, коли працювала в музеї Zimmerli як аспірантка факультету мистецтв університету Ратгерс», – розповідає куратор виставки, доктор мистецтвознавства Олена Мартинюк.

Читайте также

Страшно красиво! Женя Кот с женой снялся в эротической фотосессии к Хэллоуину

Страшно красиво! Женя Кот с женой снялся в эротической фотосессии к Хэллоуину

«Это была мистика»: Ольга Навроцкая рассказала, чему ее научила Наталья Могилевская

«Это была мистика»: Ольга Навроцкая рассказала, чему ее научила Наталья Могилевская

Експозиція включатиме роботи з колекції Нортона і Ненсі Додж, що зберігаються в Zimmerli, і картини з відомих українських колекцій. Гості музею зможуть познайомитися з творами Олександра Ройтбурда, Тіберія Сільваші, Арсена Савадова, Алли Горської, Флоріана Юр'єва, Олександра Дубовика, Валерія Ламаха, Григорія Гавриленка та багатьох інших авторів. Зокрема, на виставці буде представлена монументальна чотирьохметрова робота Георгія Сенченка «Сакральний пейзаж Пітера Брейгеля» (1988). Підтримку проекту надали Abramovych Foundation і Tymofieiev Foundation.

Восени 2021 року за матеріалами виставки вийде книга, опублікована Rutgers University Press за підтримки Українського Інституту.

Експозиція демонструватиметься в музеї Zimmerli до 13 березня.

Виставка Івана Марчука у Чорногорії
Предыдущий материал

Виставка Івана Марчука у Чорногорії

Катя Чілі
Следующий материал

Зірки «Території А» візьмуть участь у зимовій містерії до Різдва

Новости партнеров