Віктор Жданов – відомий український актор, який грав у серіалах «Спіймати Кайдаша», «І будуть люди» та фільмах «Кіборги», «Чорний ворон», «Захар Беркут». Також він є актором Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.
Кар’єра
Віктор Жданов з’явився на світ у селі Киселівка, що у Херсонській області. З юних літ він тяжів до творчості, тож вступив до культурно-просвітницького училища у Херсоні. Там він навчався на режисера самодіяльних театральних колективів.
У 1986 році Жданов влаштувався в обласний театр ляльок. А через 2 роки він перейшов до Херсонського музично-драматичного театру імені Куліша. Найяскравішими ролями Жданова стали: Богдан Хмельницький у виставі «Ой, Морозе-Морозенку», Квазімодо – у «Соборі Паризької Богоматері», Атос і Араміс – у «Трьох мушкетерах», Панас – у «Наймичці». Там він грав близько 8 років.

У 1997 році доля занесла Жданова у республіку Адигея, що у Росії. Там він працював у Державному драматичному театрі імені Пушкіна. Актор розповідав, що ще тоді почував себе чужим у країні-окупантці.
«Я, до речі, працював і в Росії. Але там ти все одно чужинець. Це так само як у молодості я мав руде волосся, і всі мене називали «рудий»… То в яку хату ти не зайшов би, ти однаково «рудий», інший», - ділився він.

У 1990 році Віктор повернувся на роботу до музично-драматичного театру імені Куліша, де пропрацював ще рік. А у 2000 році він став артистом Донецького українського музично-драматичного театру. У цьому закладі він грав у постановках «Сорочинський ярмарок» у ролі Цибулі, «Милий друг» - Того, хто завжди поруч, «Енеїда» - Турна і Жареса, «Оргія» - Мецената.

У 2014 році, коли Росія вторглася на Донбас, Віктор разом із дружиною, акторкою Оленою Хохлаткіною, вирішили переїхати до Києва. Вони не уявляли свого життя під російською окупацією.
«Сталася війна, яка триває і досі. Треба було вирішувати: або ти лишаєшся там, або їдеш у Київ. Я не хочу, щоб у моєму місті мною керували. Коли на тебе наставляють автомат та щось випитують, бо просто не злюбили тебе. Коли об тебе витирають ноги, це не дуже приємно. Не хочу! Поговорили з дружиною, сіли та поїхали. Взяли тільки документи», - сказав він.

У столиці Віктор долучився до трупи Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра. Він перевтілювався у роль Пана у виставі «Даринка, Гриць та Нечиста сила», Боцмана – у «20 років без повітря», Юссефа Кадира – у «Життя попереду».

Кінокар’єра Жданова почалась у 2015 році з історичного телесеріалу «Останній яничар», який розкриває життя в українському селі та в Туреччині у ХХ столітті. Далі він зіграв рибака у серіалі «Пес» і отця Володимира у мелодрамі «На лінії життя». Після цього Віктор отримував невеликі ролі у серіалах «Коли минуле - попереду», «Пес-2», «Нюхач-3», «Конвой».
Доленосну роль у кар’єрі Жданова відіграв художній фільм «Кіборги. Герої не вмирають», в якому йдеться про захист Донецького аеропорту українськими військовими. У стрічці Віктор отримав роль Старого – збірний образ військового, створений на основі реальних учасників бойових дій.

Жданов розповідав, що після виходу фільму до нього підходили військові і казали, що впізнавали себе в його герої. З цього моменту актора почали впізнавати на вулицях. Також він отримав престижну премію «Золоту дзиґу» за найкращу чоловічу роль другого плану.
«Я став іншим... До мене підходили і казали: "Це ж ти мене зіграв". Підходили хлопці, котрі боронили Луганський аеропорт і казали те саме. Історія та сама. Фільм живе, тому що він більш-менш правдивий», - ділився він.

У 2018 році Віктор отримав одну з головних ролей у повнометражній стрічці «Вулкан». Його герой – дивний господар, до якого приїжджає у гості перекладач ОБСЄ і згодом надихається його життям.

Наступного року актору дісталась роль дяді Васі у режисерському дебюті Нарімана Алієва «Додому». За сюжетом кримський татарин Мустафа хоче поховати старшого сина Назіма, який загинув в АТО. Він прагне зробити це в Криму, який вже окупований росіянами. Фільм входить до сотні найкращих за версією Національного центру Олександра Довженка.
Потужними кінороботами за участі Жданова стали історичні стрічки «Чорний ворон» і «Захар Беркут». У першій йдеться про колишнього офіцера УНР, який дає відсіч Червоній армії, а у другій – про боротьбу мешканців Карпат із монгольською ордою.

У 2020 році Віктор зіграв у серіалі «Спіймати Кайдаша», який розкриває різницю поколінь і розбіжності в українській родині. Його зняли на основі повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім'я». Жданов втілив одого з головних героїв – автомеханіка Омелька Кайдаша. Серіал став дуже популярним в Україні і досі збирає тисячі переглядів.

Важливою роботою у творчості Жданова став історичний телесеріал «І будуть люди», в якому йдеться про життя українського села у ХХ столітті. Тут порушують теми Голодомору, розкуркулення селян і репресій, влаштованих радянською владою. Актор перевтілився у старого селянина, який вступає у шлюб із молодою дівчиною. Така робота посилила позицію Жданова в українському кіно, вкотре демонструючи його як глибокого драматичного актора.

Також Жданов грав у телесеріалах «Сага», «Кріпосна. Жадана любов», «Останній день війни» і фільмах «Я працюю на цвинтарі», «Чому я живий» і «Бог простить».
Особисте життя
Актор багато років був одружений з акторкою Оленою Хохлаткіною. Вони разом працювали у Донецькому українському театрі до 2014 року, а потім переїхали до Києва.
«Ми з родиною переїхали в Київ у 2014-му. І спочатку було дуже важко. Звичайно, рішення було непростим, але ми розуміли, що жити в "тому" суспільстві просто неможливо. В окупованому Донецьку навіть на фізичному рівні мені було зле від усіх отих перевірок, від іншого маразму... Там інша реальність. Коли через кожні сто метрів тебе гальмують, перевіряють - то не просто режим, а суцільне приниження особистості», - розповідав Віктор.

Подружжя має доньку Оксану і сина Петра. Оксана пішла стопами батьків, обравши акторську професію. Вона грає у Національному драматичному театрі імені Івана Франка. А Петро навчається на оператора у Київському університеті культури.
Переїхавши до Києва, подружжя певний час мешкало у доньки. Роботи не було, тож вони жили на мізерні виплати від держави. А згодом Жданов почав працювати у столичному Театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра. І Віктор, і Олена стали популярними акторами, які успішно реалізовуються у професії.

Однак у 2022 році Жданов зізнався, що незадовго після приїзду до Києва він завершив стосунки із дружиною після 17 років шлюбу. Рішення було для нього складним, утім, він подумав, що Олені так буде легше жити. Також він зазначив, що не йшов до іншої жінки.
«Діти виросли, відповідальність стала менша. Я ж не сказав, що кинув їх, я ж не сказав, що зрадив і пішов до іншої жінки. Я розумію, що комусь полегшив життя ― тій самій Лені. Вона трохи видихнула від мене ― знаю, що я непростий, у мене є свої заморочки. Вона стала більше для себе жити», ― поділився Віктор.

Водночас Віктор наголосив, що залишився з Хохлаткіною у хороших стосунках. Актори й досі спілкуються, до того ж їх об’єднує двоє дітей.
«Це виглядає, як зрада, хоч би як я хотів себе вибілити ― я зрадив сім’ю, я пішов із неї, не назвавши причин точково. Через рік-півтора-два, здається, вони мені трошки пробачили. Вони, мабуть, і не пробачили, але не припинили спілкуватися, і для мене це головне», ― додав він.
Останні новини
З 2022 року Жданов грає у Національному драматичному театрі імені Івана Франка. Його перевтілення можна побачити у виставах Intermezzo, «Земля», «Крум», «Кар'єра Артуро Уї, яку можна було спинити», «Тартюф».

У 2023 році актор з’явився у воєнній драмі режисера Ахтема Сеітаблаєва «Мирний 21», заснованій на реальних подіях. У ній йдеться про те, як луганські прикордонники борються з російськими окупантами.
У тому ж році Віктор зіграв у ще одній воєнній стрічці «Юрик», в якій 11-річний хлопчик намагається потрапити із заблокованого Маріуполя до українського кордону. У цьому фільмі Жданов зіграв професора.

Ще однією роботою за участі Жданова став фільм «Ботоферма», який розкриває історію працівника київської ботоферми Антона напередодні вторгнення росіян. Його втягують у дискредитацію України перед повномасштабною війною. У мінісеріалі Віктор втілив діда головного героя.

У 2024 році Жданов зіграв Старого у містичному фільмі жахів «Конотопська відьма». За сюжетом відьма з Конотопу планує помститися російським окупантам за вбивство її коханого. Також Віктор з’являвся у комедійній стрічці «Збори ОСББ». У ньому сусіди обговорюють придбання генератора, однак не можуть дійти згоди.
Однією з останніх робіт за участі Жданова стала драма «Сірі бджоли». Вона розкриває історію двох мешканців села, які мешкають в «сірій зоні» АТО. Чоловіки не ладнають між собою і виживають в умовах, які склалися. В один момент все змінює поява в селі російського снайпера.

А у березні 2025 року Віктор уперше став дідусем. Його донька і акторка Оксана Жданова народила доньку.

Паралельно актор часто дає інтерв’ю медіа, де розповідає про свій професійний досвід. На своїй сторінці у фейсбуці Жданов поширює збори на допомогу ЗСУ, актуальні новини та показує свою роботу у театрі та кіно.
Фото: «Енциклопедія Сучасної України», Acmodasi, Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра, KINOafisha.ua, СТБ, «Кіноріум», Театр імені Івана Франка, соцмережі Віктора Жданова, Олесі Моргунець-Ісаєнко