Подорож людського духу в тілі жінки. Експериментальна вистава «Косачка» повертається на сцену

Косачка
Пластична вистава “Косачка”, яка об’єднала незалежних українських хореографок, танцівниць, музиканток і візуальних мисткинь, повертається на українську сцену.

Після київської прем’єри, яка з аншлагом відбулася 3 грудня, команда продовжила роботу над проєктом, і скоро покаже “Косачку” двічі: 17 березня в Києві і 20 березня в Хмельницькому. 

“Косачка” створена за оригінальним сценарієм і присвячена жінкам, які зараз боронять Україну. “Мені цікава тема розвитку і зміцнення духу, — розповідає режисерка Юлія Лопата. — Ідея вистави зародилася від того, що я спостерігала, наскільки сильні жінки мене оточують, зокрема у моїй власній родині, і міркувала про те, як зароджується вибір — бути стійкими і захищати те, що важливо”.

У “Косачці” поєднуються сучасний танець та електронна музика, міф і реальність, минуле й теперішнє. Після успішної прем’єри в Київській опері команда проєкту продовжує розвивати матеріал вистави, тож в березні глядачі побачать її оновлену версію — але так само сповнену символів і відсилок до світової та української культури.

“Косачка” — це вистава-ритуал, міф про подорож людського духу у тілі жінки, безперервне коло життя. “Ми досліджуємо явища, пов’язані з універсальною природою жінки, експериментуємо з артефактами часу, діджиталізуємо фольклорний спів і звучання бандури, яке для нас спеціально записав Володимир Войт”, — розповідає композиторка Олена Шикіна, випускниця школи електронної музики module exchange. Разом із акторкою і вокалісткою Соломією Кириловою (“Памфір”, Leopolis Night) Олена виконає музику “Косачки” наживо.

Авторка хореографії “Косачки” — незалежна хореографка Галина Пеха, яка працює над виставою, оновлюючи її матеріал, разом із своєю командою сучасного танцю Procontemporary. Художниця Ася Сутягіна, відома роботами в українському кіно (“Додому”, “Люксембург, Люксембург”, “Мої думки тихі”), створила костюми ручної роботи, які підсвічують різні аспекти жіночих досвідів та образів жінки у міфології. До підготовки оновлених показів також долучився американський драматург Пол Барджетто, для якого це вже не перший повоєнний досвід роботи з українськими митцями театру і танцю.

Читайте також

Антон Птушкін зняв свій перший повнометражний фільм «Ми, наші улюбленці та війна»

Антон Птушкін зняв свій перший повнометражний фільм «Ми, наші улюбленці та війна»

«Друга Ріка» зіграє одразу два концерти в Києві

«Друга Ріка» зіграє одразу два концерти в Києві

Фото: Andrii Uhno

Друга Ріка
Попередній матеріал

«Друга Ріка» зіграє одразу два концерти в Києві

ТРЦ Gulliver
Наступний матеріал

До 210-річчя Тараса Шевченка на екранах ТРЦ Gulliver покажуть мультимедійний фільм про Кобзаря

Новини партнерів