Заявление Олега Скрипки по поводу скандала с "гетто"

Олег Скрипка фото 2016
Олег Скрипка объяснил свои слова о "гетто" для тех, кто не может выучить украинский язык.

#@#

На днях в сети разразился нешуточный скандал с Олегом Скрипкой. Лидер группы «Вопли Видоплясова» выступил на закрытой лекции в Школе журналистики, где сделал неоднозначное заявление о создании гетто для тех, кто не может выучить украинский язык. Провокационные цитаты опубликовали в интернете, после чего в адрес артиста посыпалось множество упреков и критики со стороны общественности и СМИ.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Ольга Горбачева представила откровенный клип о женском оргазме

На официальной странице в Facebook Олег Скрипка прокомментировал сложившуюся ситуацию и объяснил свою позицию.

Заявление Олега Скрипки:

Передусім, хочу зазначити – ми в Україні живемо у спотвореному світі. Україномовні громадяни не мають достатньо книжок українською, фільмів, Інтернет-контенту, відсутня можливість спілкуватися, навчати і виховувати дітей. Україномовні українці живуть у своєму маленькому безправному гетто. Деякі з них віддають своє життя на сході країни за право бути українцем.

Громадянам Франції чи Великої Британії важко зрозуміти, як можна виборювати право говорити у своїй країні рідною мовою… Ми маємо неймовірну кількість прекрасних пісень і артистів. І дуже дивно виглядає кривава різня за мізерні 25% українських пісень на радіо, і їхня повна відсутність на телебаченні у новорічну ніч.

Я справді вважаю, що громадяни України (як і будь-якої країни) повинні знати мову рідної держави. Підтримую збільшення українського контенту в усіх сферах суспільного життя. Це – європейська практика. Приміром, у Франції закон вимагає і від громадян та емігрантів знання французької, у Польщі – польської, у Чехії – чеської. Я особисто пройшов шлях емігранта, у Парижі без знання французької, а лише із російською та англійською, не міг отримати соціального спілкування. Тим паче, не мав змоги працювати, грати музику, навіть сплачувати податки. Але французька держава іде назустріч людям, які готові інтегруватися у французьке суспільство. Пропонуючи безкоштовні освітні курси французької. Я скористався ними, вивчив мову і адаптувався у французьке суспільство. Мене обурює, коли Україну змушують любити "руській мір" більше, аніж український. Тим паче, коли використовують мої слова для маніпуляцій і спроб формувати в Україні штучну реальність. Тож моє висловлювання, з якого жонглери словами і змістові "патологоанатоми" висмикнули і препарували слово "гетто", досить однозначне.

Насправді, саме росіяни створили привілейовані умови для розвитку своєї мови. Адже законодавство РФ вимагає від усіх, хто претендує на життя, роботу чи навчання у цій країні надати сертифікат про володіння російською, знання історії Росії та основ законодавства. У РФ навіть від щойно прибулих іноземців вимагають занурення у мовний простір країни. І водночас – заперечують утвердження українства в Україні. Вважаю, що наша держава має надати українцям більше можливостей опанувати рідну мову. Але, якщо частина громадян не здатні її вивчити, то вони самі себе прирікають на асоціальну перспективу…

Я пропоную допомагати російськомовним українцям, надаючи їм освітню підтримку. У той час, коли законодавство сусідньої держави навіть не дає можливості перетнути російський кордон без сертифікату про знання російської.

Відтак, моя дещо іронічна пропозиція, висловлена у довільному спілкуванні зі студентами, і сформульована конспірологами-технологами як "гетто", – значно гуманніша, аніж російська дійсність.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Анита Луценко просит помощи у своих подписчиков

Следите за нашими новостями в соцсетях: Viva! в Facebook и Vk.com

Линдси Лохан в пушистом бикини снялась в яркой фотосессии
Предыдущий материал

Линдси Лохан в пушистом бикини снялась в яркой фотосессии

Анна Заворотнюк фото 2017
Следующий материал

Дочь Анастасии Заворотнюк показала роскошное кольцо на безымянном пальце: свадьбе быть?

Новости партнеров