Премія була заснована ліцеєм Educator та ГО «Освіта 360» з метою створення рівних можливостей для талановитої молоді з усіх куточків країни та формування потужної лідерської спільноти, яка вже сьогодні впливає на майбутнє України. За словами ініціаторки премії, засновниці освітньої мережі Educator Владислави Бандурко: «Ми часто недооцінюємо вплив, який мають досягнення підлітків на суспільство, але їхній потенціал безмежний. Майбутнє покоління залежить від того, що і як ми, дорослі, інвестуємо в їхній розвиток – не лише у навчання, а й у мотивацію, натхнення та визнання їхніх зусиль».
Премія «15 до 15» — це не просто конкурс, а довгострокова платформа, яка відкриває дітям і підліткам нові можливості: медіа-висвітлення, підтримка менторів, професійне зростання, доступ до освітніх і соціальних програм. Протягом лютого та березня було подано 595 заявок з усієї України. Незалежна експертна комісія з 8 членів журі обрала 15 переможців у 5 ключових номінаціях.
Серед лауреатів — юні винахідники, науковці, художники, спортсмени, письменники, активісти, лідери учнівського самоврядування та ініціатори соціальних змін.
Цьогоріч лауреатами стали:
- 1. Свірчевський Олександр, 12 років, м. Житомир (багаторазовий переможець шахових турнірів в Україні та за кордоном. У 2025 році на Demo Day інкубаційної програми від молодіжних просторів Ko_Laba презентував свій проєкт на базі Arduino; активно працює над новими проєктами та бере участь у екологічних ініціативах).
Номінація: наука
«Я бачу свій внесок у суспільство через розвиток технологій, які покращують життя людей. Вважаю, що інженерія та програмування мають величезний потенціал для створення рішень, які роблять світ зручнішим, безпечнішим і екологічнішим».
- 2. Величко Ольга, 15 років, м. Ірпінь (художниця, переможниця та лауреатка всеукраїнських конкурсів; її роботи експонуються за кордоном у рамках культурної дипломатії України; є членом команди екологічної просвіти, активно бере участь у еко-ініціативах).
Номінація: мистецтво
«Майбутнє країни залежить від кожного з нас. Я вірю, що, навіть роблячи маленькі добрі справи, можна створити велике майбутнє. І я готова бути частиною цих змін».
- 3. Гарник Іванна, 14 років, селище Чечельник Гайсинського району Вінниццької області, (майстриня декоративно-прикладного мистецтва, лауреатка численних міжнародних та всеукраїнських конкурсів).
Номінація: мистецтво
«Я прагну до відтворення українських традицій. Хочу зберегти та передати свої знання та вміння іншим поколінням, переконати сучасне покоління, що народне мистецтво було, є і буде невід’ємною частиною національної культури».
- 4. Качалка Маргарита, 15 років м. Вінниця (волонтерка, ініціаторка та реалізаторка проєкту Leader Communication в межах програми UpShift на міському рівні. Є президентом школи, членом Дитячої Дорадчої Ради та Вінницьких міських омбудсменів. Отримала подяку від школи-інтернату в Старій Прилуці за організацію допомоги, залучивши близько 1200 осіб. Стала фіналісткою конкурсу "Лідер року 2025" і виграла грант для еко-проєкту).
Номінація: громадська діяльність
«Мій внесок у суспільство — це створення можливостей для молоді діяти. Я вже зараз організовую заходи, розвиваю шкільне самоврядування, проводжу проєкти, які допомагають дітям відчути, що їхній голос має значення».
- 5. Коляда Софія, 15 років, м. Запоріжжя (переможниця олімпіад з англійської мови, хімії та інформатики, лауреатка конкурсу есе та художніх змагань. Активна волонтерка, засновниця глобальної молодіжної НГО. У 2024 році здобула місце в програмі розвитку лідерства в США, перемогла у міжнародних конкурсах дизайну та представила Україну на форумі безпеки в Галіфаксі (Канада). Виграла стипендію для навчання в Німеччині та буде представляти інноваційний додаток «Мрія» в Україні).
Номінація: громадська діяльність
«Мій внесок у суспільство та майбутнє я бачу в тому, щоб використати свої таланти й здобутки для створення змін, які позитивно впливатимуть на наше оточення. Я маю великий інтерес до інновацій, освіти та соціальних ініціатив, і вже зараз намагаюся активно розвиватися в цих напрямках. Моє прагнення допомагати молоді, зокрема через заснування Глобальної Молодіжної НГО, допомогло організувати кілька онлайн- та офлайн-заходів, що підтримують українських підлітків у доступі до міжнародних можливостей та ресурсів».
- 6. Лелека Катерина, 12 років, м. Київ (ініціаторка благодійного проєкту «Долонька надії», організаторка майстер-класів для дітей в Охматдиті, лекцій та заходів для шкільної молоді. Зібрала кошти разом із фондом «Таблеточки», створила «Скриньку хоробрості» для підтримки маленьких пацієнтів. Нагороджена подяками від лікарні Охматдит, фонду «Таблеточки», Digital Dental Clinic).
Номінація: соціальні проєкти
«Я вирішила взяти участь у конкурсі, щоб показати, що навіть маленькі ініціативи можуть змінювати світ. Мій проєкт ‘’Долонька надії’’ спрямований на підтримку онкохворих дітей, і для мене важливо не лише допомагати їм, а й надихати інших долучатися до благодійності».
- 7. Єжова Валерія, 13 років, м. Київ (чемпіонка світу з шашок-64 та шашок-чекерс, абсолютна чемпіонка Європи, багаторазова чемпіонка України та Києва. Волонтерка, ініціаторка благодійної акції “Граємо – допомагаємо”. Учасниця всеукраїнських волонтерських форумів і подій. Нагороджена Національною премією “Скарб Нації”, “Благодійна Україна”, “Спортивною Нікою”, медаллю “За гідний вчинок”).
Номінації: спорт, громадська діяльність
«Кожен раз виходячи на п'єдистал пошани на міжнародних змаганнях, пишаюся нашою країною, хочу приносити спортивні перемоги Україні, щоб майорів наш прапор та звучав український гімн на спортивних майданчиках світу. Вірю у нашу перемогу, у наших військових і намагаюся вносити свій невеликий внесок у загальну перемогу, збираючи кошти благодійними іграми в шашки».
- 8. Колдунович Владислав, 14 років, с. Білозір'я, Черкаська область (юний журналіст, автор та ведучий YouTube проєкту "Поговоримо", інтерв'юер, входить до лідерів учнівського самоврядування, учнівського парламенту, шкільної ради, мер класу, медіатор та вокаліст).
Номінація: інше
«Я прагну бути активним громадським діячем, підтримувати освітні ініціативи, популяризувати культуру та сприяти розвитку медіа в Україні. Моє завдання – бути голосом покоління, яке прагне змін, розвивати журналістику, що не лише інформує, а й надихає».
- 9. Горбач Анастасія, 14 років, м. Конотоп (Активна учасниця літературних і мистецьких конкурсів різних рівнів. Переможниця міських етапів міжнародних конкурсів, лауреатка всеукраїнських конкурсів есе та прози).
Номінація: мистецтво
«Участь у цьому конкурсі для мене, насамперед, спосіб самовираження. Це чудова можливість продемонструвати свої творчі здобутки іншим, отримати досвід для подальшого розвитку та самореалізації».
- 10. Левищенко Денис, 14 років, м. Бердичів (радіоелектронік, винахідник, переможець обласних і всеукраїнських конкурсів, двічі "Кращий Разумковець", автор власного творчого вечора та волонтер, який виготовляє прилади для ЗСУ).
Номінація: наука
«Наразі я займаюся допомогою військовим у виготовленні різних приладів та намагаюся розроблятинові. У майбутньому моя мета полягає у тому, щоб сприяти перемозі та відновленню України».
- 11. Селіна Катерина, 14 років, м. Вінниця (молодіжна лідерка, волонтерка та організаторка масштабних форумів у Вінниці. Головує в Учнівській Раді, реалізувала власний соціальний проєкт TennShield у межах UPSHIFT, координує волонтерський центр VinPatriot і співпрацює з численними громадськими організаціями).
Номінації: Соціальні проєкти, громадська діяльність
«Моя головна мета — зробити суспільство толерантним, рівноправним і відкритим до змін. Я вірю, що молодь — це рушійна сила майбутнього, і саме ми можемо створювати можливості для себе та один для одного».
- 12. Ткаченко Павло, 11 років, м. Чернігів (наймолодший скелетоніст України та світу, член збірної команди України; увійшов в історію скелетону, підкоривши з топ-старту найскладнішу трасу світу в Латвії).
Номінація: спорт
«Спорт має бути в житті дітей! Я хочу мотивувати нашу молодь буди патріотичними, сильними та незламними! Щоб кожен з нас міг нести прапор України як в душі, так і на спортивних майданчиках у всьому світі!»
- 13. Кравчук Дар'я, 9 років, м. Буча (чемпіонка України з шахів до 10 років, багаторазова призерка обласних, всеукраїнських і міжнародних турнірів. Срібна призерка чемпіонатів Європи до 8 років (Румунія, Словенія), переможниця міжнародного турніру Cracovia-2024. Учасниця чемпіонатів Європи та Світу 2024 року в складі збірної України. Володарка 1-го розряду).
Номінація: спорт
«Я хочу, щоб більше дітей навчались грі в шахи та ми сформували сильну команду в області, щоб їздити на різні турніри разом. Своїм прикладом хочу показати, що не лише хлопці грають у шахи, а й дівчата також».
- 14. Чаплінський Матвій, 8 років, м. Старокостянтинів (юний винахідник і митець. Переможець Всеукраїнських та міжнародних конкурсів у галузі науково-дослідницької діяльності, технічної творчості та мистецтва. Створює інженерні розробки, бере участь у виставках, читає вірші на сцені та перемагає в художніх конкурсах).
Номінація: мистецтво, наука
«Хочу стати винахідником. Вже зараз проектую різні винаходи спрямовані на покращення екології та життя людей».
- 15. Кравченко Семен, 11 років, м.Вінниця (юний письменник, переселенець із Харкова, автор детективної повісті «Справа під Новий рік». Лауреат літературних премій всеукраїнського та міжнародного рівня).
«Хочу, щоб якомога більше дітей читало, бо "Читання робить людину повною, розмова - винахідливою, а письмо — точною"».
Кожен лауреат отримав не лише нагороду, а й час на сцені для короткої промови. Вони говорили про відповідальність, бажання змінювати країну, про натхнення й виклики війни. Вручити нагороди були запрошені зіркові гості. Так, до вручення нагород було запрошено:
Роман Грищук — народний депутат України IX скликання, член Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій,
Ярослава Мозгова — менеджерка освітніх проєктів, експертка Аналітичного центру БФ "Соломʼянські котики".
Олександра Волощук — співзасновниця творчого центру mriya education, продюсерка соціальних проєктів, яка працює на перетині освіти й культури.
Ірина Тулякова — CVO мережі освітніх проєктів «МрійДій», засновниця БФ “СпівДія”, голова Ради Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту, голова Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей.
Марія Чумак — топменеджерка, фахівчиня зі стратегічного розвитку, організаційних трансформацій, HR-менеджменту та лідерства в умовах складних змін.
Павло Козланюк – пластун більше 15 років, футзаліст, доброволець який служив в Збройних силах України і займався напрямком БПЛА.
Цією премією організатори хочуть показати, що лідерство не залежить від віку, і завдяки висвітленню значних досягнень дітей та підлітків, попри виклики війни, формувати нові образи дитячого лідерства, які надихають однолітків і змінюють суспільне уявлення про дитину як суб'єкта змін. Як повідомили організатори «15 до 15» має стати щорічною ініціативою, яка розвиватиме культуру визнання досягнень дітей, сприятиме формуванню цінностей соціальної відповідальності, творчості та активної громадянської позиції серед молоді.